اوکیناوا، ژاپن، ایالات متحده را تحت فشار قرار می دهد تا ۷۷ سال پس از پایان نبرد، حضور پایگاه خود را کاهش دهد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

اوکیناوا هفتاد و هفتمین سالگرد پایان یکی از خونین‌ترین نبردهای جنگ جهانی دوم را جشن گرفت و فرماندار خواستار کاهش بیشتر حضور نظامی آمریکا در آنجا شد زیرا نگرانی‌های محلی از درگیر شدن جزایر جنوبی ژاپن در تنش‌های نظامی منطقه‌ای افزایش می‌یابد. .

در نبرد اوکیناوا حدود ۲۰۰۰۰۰ نفر کشته شدند که تقریباً نیمی از آنها ساکن اوکیناوا بودند. ارتش ژاپن در زمان جنگ، در تلاش برای به تاخیر انداختن فرود ایالات متحده در جزایر اصلی، اساساً جمعیت محلی را قربانی کرد.

بسیاری در اوکیناوا نگران استقرار فزاینده دفاع موشکی و قابلیت های آبی خاکی ژاپن در جزایر بیرونی هستند که نزدیک به نقاط حساس ژئوپلیتیکی مانند تایوان هستند.

در مراسمی به مناسبت ۲۳ ژوئن ۱۹۴۵، پایان نبرد، حدود ۳۰۰ خدمه در اوکیناوا، از جمله نخست وزیر فومیو کیشیدا و سایر مقامات، در ظهر یک لحظه سکوت کردند و برای کشته شدگان جنگ گل داودی گذاشتند. تعداد حاضران به دلیل نگرانی از ویروس کرونا کاهش یافت.

نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا، سمت راست، در طی مراسمی در پارک یادبود صلح در ایتومان، اوکیناوا، جنوب ژاپن، در پنج شنبه، 23 ژوئن 2022، دعای خاموشی ارائه می دهد. ژاپن نبرد اوکیناوا، یکی از خونین ترین نبردهای جنگ جهانی دوم را رقم زد. جنگ در جزیره جنوبی ژاپن که 77 سال پیش در پنجشنبه پایان یافت.

نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا، سمت راست، در طی مراسمی در پارک یادبود صلح در ایتومان، اوکیناوا، جنوب ژاپن، در پنج شنبه، ۲۳ ژوئن ۲۰۲۲، دعای خاموشی ارائه می دهد. ژاپن نبرد اوکیناوا، یکی از خونین ترین نبردهای جنگ جهانی دوم را رقم زد. جنگ در جزیره جنوبی ژاپن که ۷۷ سال پیش در پنجشنبه پایان یافت.
(کیودو نیوز از طریق AP)

بایدن با حضور در جی ۷، نشست ناتو در بحبوحه “وخیم ترین وضعیت امنیتی چند دهه اخیر”

در این مراسم در شهر ایتومان در جزیره اصلی اوکیناوا، فرماندار دنی تاماکی از تهاجم روسیه به اوکراین صحبت کرد و گفت: تخریب شهرها، ساختمان‌ها و فرهنگ محلی و همچنین ترس دائمی اوکراینی‌ها «ما را به یاد خاطرات ما از این کشور می‌اندازد. نبرد زمینی در اوکیناوا که ۷۷ سال پیش شهروندان را درگیر کرد.”

او گفت: ما تحت تاثیر شوک غیرقابل وصفی هستیم.

تاماکی همچنین قول داد که به تلاش‌ها برای لغو تسلیحات هسته‌ای و دست کشیدن از جنگ ادامه دهد تا «هرگز اجازه ندهیم اوکیناوا به میدان جنگ تبدیل شود».

در ماه مه، اوکیناوا پنجاهمین سالگرد بازگشت خود به ژاپن را در سال ۱۹۷۲ جشن گرفت، دو دهه پس از پایان اشغال توسط ایالات متحده در بیشتر این کشور.

امروزه اکثریت ۵۰۰۰۰ سرباز آمریکایی مستقر در ژاپن تحت یک پیمان امنیتی دوجانبه و ۷۰ درصد از تأسیسات نظامی ایالات متحده هنوز در اوکیناوا هستند که تنها ۰.۶ درصد از خاک ژاپن را تشکیل می دهد.

تاماکی گفت که به دلیل پایگاه های ایالات متحده، اوکیناوا با سر و صدا، آلودگی، تصادفات و جنایات مربوط به نیروهای آمریکایی مواجه است.

نخست وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا، دسته گلی را در مقابل بنای یادبودی در پارک یادبود صلح در ایتومان، اوکیناوا، جنوب ژاپن ارائه می دهد. پنج شنبه، 23 ژوئن 2022، ژاپن نبرد اوکیناوا، یکی از خونین ترین نبردهای جنگ جهانی دوم را به نمایش گذاشت. جنگ در جزیره جنوبی ژاپن که 77 سال پیش در پنجشنبه پایان یافت.  (کیودو نیوز از طریق AP)

نخست وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا، دسته گلی را در مقابل بنای یادبودی در پارک یادبود صلح در ایتومان، اوکیناوا، جنوب ژاپن ارائه می دهد. پنج شنبه، ۲۳ ژوئن ۲۰۲۲، ژاپن نبرد اوکیناوا، یکی از خونین ترین نبردهای جنگ جهانی دوم را به نمایش گذاشت. جنگ در جزیره جنوبی ژاپن که ۷۷ سال پیش در پنجشنبه پایان یافت. (کیودو نیوز از طریق AP)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کیشیدا نیاز به تلاش‌های بیشتر دولت برای کاهش بار اوکیناوا از روی پایگاه‌های نظامی ایالات متحده و همچنین حمایت بیشتر از توسعه اقتصادی جزایر را که در طول ۲۷ سال اشغال توسط ایالات متحده عقب مانده بود، اذعان کرد.

نارضایتی و ناامیدی در اوکیناوا به دلیل حضور شدید ایالات متحده و عدم تلاش توکیو برای مذاکره با واشنگتن برای متعادل کردن بار امنیتی بین سرزمین اصلی ژاپن و گروه جزایر جنوبی وجود دارد.

کیشیدا، با اشاره به بدتر شدن محیط امنیتی در دریاهای منطقه در مواجهه با تهدیدات چین، کره شمالی و روسیه، متعهد شده است که توانایی نظامی و بودجه ژاپن را در سال‌های آینده تقویت کند، از جمله قابلیت‌های حمله دشمن که منتقدان می‌گویند با قانون اساسی صلح‌طلب ژاپن تداخل دارد.