اوکراین می گوید هواپیمای بدون سرنشین کشتی فرود روسی را در نزدیکی جزیره مار منهدم کرده است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

وزارت دفاع اوکراین روز شنبه مدعی شد که یک قایق فرود کلاس سرنا روسی را در نزدیکی جزیره معروف مار غرق کرده است که از ابتدای جنگ به عنوان نماد مقاومت ایستاده است.

به نظر می‌رسد فیلم‌های ویدیویی بدون تاریخ منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهند که یک حمله هوایی به یک کشتی فرود که سربازانی در آن حضور داشتند، اصابت می‌کند.

سخنگوی اداره نظامی منطقه ای اودسا، سرهی براتچوک، به شبکه خبری اوکراینی پراودا گفت که جزیره زمینی – که به جزیره مار نیز معروف است – به “نماد استقامت سخت ما و توانایی ما در شکستن پیگیرترین تلاش های دشمن” تبدیل شده است.

روسیه در آستانه رژه روز پیروزی، نیروهای خود را به ماریوپل منتقل می کند، مقامات برای نجات نیروهای گرفتار شده تلاش می کنند

این جزیره ابتدا توجه بین المللی را به خود جلب کرد پس از انتشار فیلمی در روزهای اولیه جنگ از یک کشتی روسی که به گروه کوچکی از سربازان اوکراینی هشدار داد و از آنها می خواست سلاح های خود را زمین بگذارند یا با حمله موشکی روبرو شوند.

وزارت دفاع اوکراین ویدئویی بدون تاریخ منتشر کرد که می گوید یک کشتی فرود روسی را در نزدیکی جزیره مار منهدم کرده است.

وزارت دفاع اوکراین ویدئویی بدون تاریخ منتشر کرد که می گوید یک کشتی فرود روسی را در نزدیکی جزیره مار منهدم کرده است.
(وزارت دفاع اوکراین)

یک نگهبان اوکراینی از طریق رادیو پاسخ داد و گفت: “ناو جنگی روسیه، خودت برو.”

در ابتدا تصور می شد که تمام ۱۳ نظامی اوکراینی پس از قطع تماس با سربازان کشته شده اند.

بعداً مشخص شد که آنها به عنوان اسیر جنگی گرفته شده بودند.

سربازان اوکراینی اسیر شده از جزیره زمینی یا "مار" جزیره، در 26 فوریه 2022 به سواستوپل در کریمه آورده شدند.

سربازان اوکراینی اسیر شده از جزیره زمینی یا جزیره “مار” در ۲۶ فوریه ۲۰۲۲ به سواستوپل در کریمه آورده شدند.
(وزارت دفاع روسیه تاس از طریق گتی ایماژ)

جنگ روسیه در اوکراین بیش از دو ماه و نیم ادامه داشته است و عزم تهاجمی مسکو برای تسلط بر شرق اوکراین در هفته‌های اخیر و پیش از «روز پیروزی» در ۹ مه تشدید شده است.

تعطیلات سالانه روسیه نشان دهنده شکست آلمان نازی در سال ۱۹۴۵ است، اما ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از جشن های این روز در تلاش برای ادعای یک پیروزی نظامی در اوکراین استفاده می کند.

نیروهای روسی روز دوشنبه در شهر بندری جنوبی ماریوپول رژه خواهند رفت. انتظار می رود اسیران جنگی اوکراینی و غیرنظامیان اسیر شده مجبور به نمایش در رژه شوند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

وزارت دفاع اوکراین روز شنبه مسخره کرد برنامه های روسیه و گفت: “رژه سنتی ناوگان دریای سیاه روسیه در ۹ می امسال در نزدیکی جزیره مار – در انتهای دریا” برگزار می شود.

وزارت دفاع جزئیات بیشتری درباره حمله به کشتی فرود روسیه منتشر نکرده است.