اولین محموله غلات پس از ماه ها محاصره روسیه در بحبوحه بحران غذایی، اوکراین را ترک می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

اولین کشتی حامل غلات اوکراینی صبح دوشنبه بندر اودسا را ​​بر اساس قراردادی بین المللی ترک کرد که انتظار می رود در بحبوحه بحران جهانی غذا، فروشگاه های بزرگ محصولات اوکراینی را به بازارهای خارجی عرضه کند.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد کشتی باری رازونی با پرچم سیرالئون اودسا را ​​به مقصد لبنان ترک کرد. در بیانیه سازمان ملل آمده است که کشتی رازونی بیش از ۲۶۰۰۰ تن ذرت حمل می کرد.

انتظار می رود رازونی روز سه شنبه به استانبول برسد. سپس قبل از اجازه ادامه سفر مورد بازرسی قرار می گیرد.

لبنان در حال حاضر در یک بحران مالی است. انفجاری در سال ۲۰۲۰ در بندر اصلی آن در بیروت، پایتخت آن را در هم شکست و سیلوهای غلات را در آنجا ویران کرد، که بخشی از آن در پی آتش‌سوزی هفته‌ای روز یکشنبه فروریخت.

زلنسکی می گوید، سرمایه دار کشاورزی اوکراین بر اثر گلوله باران روسیه کشته شد

در این عکس ارائه شده توسط دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین، یک کشتی باری Polarnet ترکیه در حال بارگیری غلات اوکراینی در بندری در منطقه اودسا، اوکراین، جمعه، 29 ژوئیه 2022 است.

در این عکس ارائه شده توسط دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین، یک کشتی باری Polarnet ترکیه در حال بارگیری غلات اوکراینی در بندری در منطقه اودسا، اوکراین، جمعه، ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲ است.
(دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق AP)

الکساندر کوبراکوف، وزیر زیرساخت اوکراین گفت: امروز اوکراین به همراه شرکای خود گام دیگری در جهت جلوگیری از گرسنگی در جهان برمی دارد.

او گفت که این امر به اوکراین نیز کمک خواهد کرد.

کوباکوف گفت: «باز کردن قفل بنادر حداقل یک میلیارد دلار درآمد ارزی برای اقتصاد و فرصتی برای بخش کشاورزی برای برنامه ریزی برای سال آینده فراهم می کند.

کودکان آسیب دیده از جنگ در اوکراین مربیانی را از مکان های غیرمنتظره پیدا می کنند

پرسنل امنیتی در مقابل ترمینال ذخیره غلات در بندر دریایی اودسا، در اودسا، اوکراین، جمعه، 29 ژوئیه 2022 ایستاده اند.

پرسنل امنیتی در مقابل ترمینال ذخیره غلات در بندر دریایی اودسا، در اودسا، اوکراین، جمعه، ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲ ایستاده اند.
(AP Photo/David Goldman)

روسیه و اوکراین قراردادهای جداگانه ای با ترکیه و سازمان ملل امضا کردند

بر اساس این قراردادها، روسیه موافقت کرد که به کشتی‌های دریایی اوکراین یا زیرساخت‌های بندری حمله نکند، زیرا اوکراین تلاش می‌کند ۲۲ میلیون تن غله را از اودسا، چورنومورسک و یوزنه به کشورهای آسیب‌پذیر و در حال توسعه تخلیه کند.

یک افسر امنیتی در کنار کشتی Navi-Star که از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین از پنج ماه پیش پر از غلات نشسته است، ایستاده است و در انتظار حرکت از بندر دریایی اودسا، در اودسا، اوکراین، جمعه، 29 ژوئیه 2022 است.

یک افسر امنیتی در کنار کشتی Navi-Star که از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین از پنج ماه پیش پر از غلات نشسته است، ایستاده است و در انتظار حرکت از بندر دریایی اودسا، در اودسا، اوکراین، جمعه، ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲ است.
(AP Photo/David Goldman)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

این قراردادها همچنین به روسیه اجازه می دهد تا غلات و کودهای شیمیایی صادر کند.

با این حال، روسیه شنبه اودسا را ​​در یک حمله موشکی مورد حمله قرار داد و چند روز بعد چند حمله به شهرهای ساحلی یوژن و زاتوکا در اودسا انجام شد.