انتقاد بایدن از دیوان عالی به دلیل “تصمیمات وحشتناک”


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

پرزیدنت بایدن روز شنبه از دادگاه عالی به دلیل “تصمیمات وحشتناک” خود در این هفته پس از اعلام دو حکم تاریخی که Roe v. Wade را رد کرد و حقوق اسلحه را در سراسر کشور گسترش داد، انتقاد کرد.

بایدن در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا دادگاه عالی “شکسته است” گفت: “فکر می کنم دیوان عالی تصمیمات وحشتناکی گرفته است.”

دادگاه عالی روز جمعه پس از تصمیم مهم خود مبنی بر حذف ۵۰ سال سابقه قانونی ایجاد شده در رو در مقابل وید با پایان دادن به حق قانونی زنان برای سقط جنین – که به ایالت ها قدرت اجازه دادن، محدود کردن یا ممنوع کردن کامل این عمل را می دهد، تحت واکنش شدید قرار گرفت.

بایدن لایحه کنترل اسلحه را در پی تیراندازی های گسترده مرگبار امضا کرد: “زندگی ها نجات خواهند یافت”

منتقدان این حکم، از جمله رهبری دموکراتیک، خشم خود را بر دیوان عالی برانگیختند و آن را “غیرقانونی” خواندند و دادگاه عالی را که قرار است قانون را از دریچه غیر حزبی تفسیر کند، متهم کردند که توسط سیاست محافظه کار هدایت می شود.

پرزیدنت بایدن قبل از امضای قانون S. 2938، لایحه ایمنی اسلحه قانون جوامع ایمن دو حزبی، در اتاق روزولت کاخ سفید در واشنگتن، شنبه، 25 ژوئن 2022، صحبت می کند.

پرزیدنت بایدن قبل از امضای قانون S. 2938، لایحه ایمنی اسلحه قانون جوامع ایمن دو حزبی، در اتاق روزولت کاخ سفید در واشنگتن، شنبه، ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲، صحبت می کند.
(AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه گفت: «به دلیل دونالد ترامپ، میچ مک‌کانل، حزب جمهوری‌خواه و اکثریت آنها در دیوان عالی، زنان آمریکایی امروز از آزادی کمتری نسبت به مادران خود برخوردارند».

او افزود: “جمهوری خواهان رادیکال جنگ صلیبی خود را برای جرم انگاری آزادی سلامت آغاز می کنند.” افراط گرایان GOP حتی تهدید می کنند که پیشگیری از بارداری و همچنین لقاح آزمایشگاهی و مراقبت های پس از سقط جنین را جرم انگاری می کنند.

دموکرات ها همچنان از محاصره مک کانل در سال ۲۰۱۶ نسبت به تلاش پرزیدنت اوباما برای نامزدی مریک گارلند برای یک کرسی در دیوان عالی، پس از مرگ قاضی آنتونین اسکالیا، خشمگین هستند.

رهبر اکثریت سنا با ادعای نگرانی در مورد انتصاب قاضی دیوان عالی در طول یک سال انتخابات، کرسی را تا زمان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ خالی نگه داشت.

پرزیدنت بایدن قانون S. 2938، لایحه ایمنی اسلحه قانون جوامع ایمن دو حزبی را در اتاق روزولت کاخ سفید در واشنگتن، شنبه، 25 ژوئن 2022 امضا کرد. بانوی اول، جیل بایدن به سمت راست نگاه می کند.

پرزیدنت بایدن قانون S. 2938، لایحه ایمنی اسلحه قانون جوامع ایمن دو حزبی را در اتاق روزولت کاخ سفید در واشنگتن، شنبه، ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲ امضا کرد. بانوی اول، جیل بایدن به سمت راست نگاه می کند.
(AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

خانه در میان مجموعه ای از تیراندازی های دسته جمعی لایحه کنترل اسلحه را تصویب کرد

ترامپ سپس سه قاضی همدل با حزب جمهوری خواه را در دادگاه عالی منصوب کرد، از جمله قاضی امی کومی بارت که ۸ روز قبل از انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ با وجود فریادهای ریاکاری دموکرات ها منصوب شد.

در حال حاضر شش قاضی توسط روسای جمهور جمهوری خواه منصوب می شوند، در حالی که تنها سه قاضی در زمان روسای جمهور دموکرات تایید شده اند.

اما اظهارات بایدن به تصمیم بحث برانگیز دیگری که این هفته توسط دادگاه عالی اتخاذ شد، پس از این که حکم داد آمریکایی ها حق حمل سلاح گرم در ملاء عام برای دفاع از خود را دارند، اشاره داشت و حق یک ایالت برای دیکته کردن قوانین حمل اسلحه پنهان را حذف کرد.

معترضان در تظاهرات حقوق سقط جنین، شنبه، 14 می 2022، در نیویورک، تابلوهایی را در دست دارند.

معترضان در تظاهرات حقوق سقط جنین، شنبه، ۱۴ می ۲۰۲۲، در نیویورک، تابلوهایی را در دست دارند.
(AP Photo/Jeenah Moon)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

تصمیم برای اجازه دادن به آمریکایی‌ها برای حمل قانونی اسلحه در همان هفته ای اتخاذ شد که کنگره اولین قانون کنترل اسلحه را در ۳۰ سال گذشته تصویب کرد.

این لایحه که روز شنبه توسط بایدن به امضا رسید، در تلاشی برای مقابله با سلسله تیراندازی‌های جمعی مرگبار است که دهه‌ها آمریکا را درگیر کرده است.