ام‌اس‌ان‌بی‌سی، سی‌ان‌ان و ان‌بی‌سی دموکرات‌ها را به دلیل «استراتژی دیوانه‌کننده» که نامزدهای حزب جمهوری‌خواه مورد حمایت ترامپ را تقویت می‌کند، انتقاد کردند: «سهل انگاری کامل»


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

چهره هایی در سراسر MSNBC، CNN و غیره شروع به انتقاد از دموکرات ها برای تقویت جمهوری خواهان تحت حمایت ترامپ به عنوان یک قمار سیاسی کرده اند که پتانسیل آن را دارد که برای حزب بسیار اشتباه پیش رود.

دن کاکس، نامزد حزب جمهوری‌خواه برای فرمانداری مریلند، این هفته پس از تایید رئیس‌جمهور سابق ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان شد. با این حال، در حالی که این گروه از نظر ایدئولوژیک به سختی با او همخوانی دارد، انجمن فرمانداران دموکرات (DGA) بیش از یک میلیون دلار در تبلیغات برای ارتقای کاکس هزینه کرد، چیزی که کارشناسان آن را یک ترفند سیاسی برای قرار دادن دموکرات‌های تثبیت شده در مقابل گزینه‌های ترامپ می‌دانند که شکست دادن آنها آسان‌تر است.

اما چهره‌های رسانه‌ای گفته‌اند که تصمیم گروه‌های چپ‌گرا با توجه به زنگ خطر دائمی آن‌ها در مورد وضعیت دموکراسی آمریکا و همچنین خطرناک است، ریاکارانه است. چندین کارشناس اشاره کرده اند که ترامپ، به عنوان یک نامزد جمهوری خواه قطبی در سال ۲۰۱۶، و کسی که دموکرات ها معتقد بودند هیچ شانسی نداشت، به دلیل همین نوع محاسبه اشتباه سیاسی پیروز شد.

کریس هیز مجری MSNBC هفته گذشته به این ایده واکنش نشان داد و آن را یک “استراتژی دیوانه کننده” خواند.

دریاچه کاری تحت حمایت ترامپ در روزهای قبل از تحلیف سال ۲۰۱۷ میم ضد ترامپ “رئیس جمهور من نیست” را در فیس بوک به اشتراک گذاشت

نامزد جمهوری خواه فرمانداری دن کاکس در شب انتخابات مقدماتی در سالن رویداد شرکت Vigilant Hose در Emmitsburg، Md.، در روز سه شنبه، 19 ژوئیه 2022، بر مخالفان خود در حزب کمپین انتخاباتی خود پیروز شد. (کنت لام / بالتیمور سان از طریق AP)

نامزد جمهوری خواه فرمانداری دن کاکس در شب انتخابات مقدماتی در سالن رویداد شرکت Vigilant Hose در Emmitsburg، Md.، در روز سه شنبه، ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۲، بر مخالفان خود در حزب کمپین انتخاباتی خود پیروز شد. (کنت لام / بالتیمور سان از طریق AP)
(سان بالتیمور)

دیگر چهره‌هایی که در این کانال ظاهر می‌شوند کمتر از تاکتیک جدید دموکرات‌ها خسته و محکوم بودند. جیسون جانسون، یکی از مشارکت کنندگان مکرر، حزب را به سخره گرفت و اظهار داشت که آنها هرگز نباید مانند جناح ترامپ در حزب جمهوری خواه، از یک “جبهه تروریستی” حمایت مالی کنند.

“یکی از اینها [candidates] قرار است در نهایت دماغ حزب دموکرات را گاز بگیرد. نمی دانم کدام یک از این نامزدها، شاید دریاچه کاری باشد [in Arizona]جانسون گفت، شاید این کاکس باشد، یکی از این افراد در نهایت برنده خواهد شد و همه اینطور خواهند بود که “این چطور اتفاق افتاد” و مثل این است که، بله، خون روی دستان شماست.”

در همان بخش پانل، متیو داود، استراتژیست دموکرات نیز از استراتژی سیاسی جدید انتقاد کرد و آن را یک “خطر مهم” خواند و هشدار داد که دموکرات ها ممکن است به طور ناخواسته به انتخاب یک “محافظه کار MAGA” به عنوان فرماندار کمک کنند.

چرخش جدید ضد بایدن رسانه ها: دموکرات ها برای به چالش کشیدن او شوخی می کنند

US-POLITICS-TRUMP-RALLY رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ و Kari Lake، در طول یک تجمع در زمین جشنواره Canyon Moon Ranch در فلورانس، آریزونا، جنوب شرقی فینیکس، در 15 ژانویه 2022 سخنرانی می کنند.

US-POLITICS-TRUMP-RALLY رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ و Kari Lake، در طول یک تجمع در زمین جشنواره Canyon Moon Ranch در فلورانس، آریزونا، جنوب شرقی فینیکس، در ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ سخنرانی می کنند.
(رابین بک/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

“چرا ما باید نامزدها را بالا ببریم و سعی کنیم کاندیداهای مشابه را کاهش دهیم و دیوانه ها را در میان این محیطی که امروز در آن قرار داریم ارتقا دهیم؟” داود گفت.

این فقط لیبرال ها نبودند که این نتیجه را گرفتند. دستیار ویژه سابق رئیس جمهور جورج دبلیو بوش، اسکات جنینگز، به نتیجه ای مشابه با داود و جانسون در روز چهارشنبه در CNN رسید.

او گفت: «در جایی در سراسر کشور، یکی از این منکران انتخاباتی که مورد حمایت دموکرات‌ها هستند، در رقابتی پیروز می‌شود که آن‌ها – این در جایی نتیجه معکوس خواهد داشت و تنها افرادی که باید آنها را سرزنش کنند، یعنی دموکرات‌ها، خودشان خواهند بود.» .

جنینگز همچنین این سوال را مطرح کرد که چگونه دموکرات‌ها می‌توانند از صرف میلیون‌ها دلار برای به دست آوردن فردی مانند کاکس برای نامزدی دفاع کنند و در عین حال جمهوری‌خواهان مورد حمایت ترامپ را «تهدیدی برای دموکراسی» خواند.

در جریان برنامه «درون سیاست» CNN، مهمان لی آن کالدول از واشنگتن پست این تاکتیک را «سطح جدیدی از سیاست کثیف» خواند.

پنس از رقیب نامزد مورد حمایت ترامپ در انتخابات مقدماتی فرمانداری آریزونا حمایت کرد

کِلی شیباکا (L) نامزد جمهوری‌خواه سنای ایالات متحده در کنار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا (راست) روی صحنه می‌ایستد. "آمریکا را نجات دهید" تجمع در مرکز خطوط هوایی آلاسکا در 9 ژوئیه 2022 در آنکوریج، آلاسکا.

نامزد جمهوری خواه سنای ایالات متحده، کلی شیباکا (L) در کنار رئیس جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ (R) در طول راهپیمایی “نجات آمریکا” در مرکز خطوط هوایی آلاسکا در ۰۹ ژوئیه ۲۰۲۲ در آنکوریج، آلاسکا، روی صحنه می ایستد.
(عکس از جاستین سالیوان/گتی ایماژ)

مجری سی‌ان‌ان، اس‌ای کاپ، این اقدام را «سهل‌انگاری کامل» طی گفت‌وگو با جان آولون خواند.

برایان بوتلر، سردبیر Crooked Media، مقاله ای مهمان برای نیویورک تایمز نوشت که «رویکرد متعادل تر» ممکن است به دموکرات ها کمک کند.

بیوتلر نوشت: «… اتخاذ یک استراتژی کلی منسجم با تأیید صادقانه وضعیت حوزه جمهوری‌خواهان به‌عنوان یک کل، به جای جدا کردن چند سیب بد و صرف میلیون‌ها دلار برای تقویت آنها».

تنها زمان نشان خواهد داد که آیا کمک ترامپ به کاکس در ایالتی که رئیس جمهور سابق در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ به راحتی از دست داد، کاکس را در نوامبر به پیروزی رساند یا اینکه استراتژی DGA برای حمایت از او به پیروزی دموکرات ها منتهی خواهد شد.

یک استراتژیست کهنه کار جمهوری خواه که خواست نامش فاش نشود، به فاکس نیوز گفت: “ترامپ در رقابت های انتخاباتی فرمانداری در انتخابات مقدماتی آزاد شرایط متفاوتی داشت. بدیهی است که او در مریلند موفقیت بیشتری داشت و کاکس را از خط پایان عبور داد.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

پیروزی‌های قبلی دارن بیلی در ایلینویز و داگ ماستریانو در پنسیلوانیا و همچنین پیروزی کاکس در روز سه‌شنبه، پس از آن که رئیس‌جمهور سابق در دیگر رویارویی‌های برجسته جمهوری‌خواه فرمانداری در این فصل مقدماتی با شکست مواجه شد، به ترامپ افتخار کرد. یک سال و نیم کنار گذاشته شدن از کاخ سفید، ترامپ همچنان به عنوان یک شخصیت قدرتمند در حزب جمهوری خواه باقی می ماند، زیرا او همچنان به ایفای نقش پادشاه در سیاست حزبی ادامه می دهد و مکرراً از کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ طعنه می زند.

پل استاینهاوزر از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.