اعتراض به سقط جنین آریزونا: پلیس گاز اشک آور پرتاب کرد، قانونگذاران در ساختمان سنا گروگان گرفتند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

افسران اجرای قانون در فینیکس، آریزونا از گاز اشک آور برای متلاشی کردن گروه قابل توجهی از معترضان در خارج از ساختمان سنای ایالت به دنبال تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده برای لغو حکم سقط جنین رو در مقابل وید استفاده کردند.

وندی راجرز، سناتور جمهوریخواه ایالت آریزونا، در حالی که اعضا در میانه رای گیری درباره یک سری از لایحه ها بودند، در توییتی نوشت: «معترضان تهدید کردند که شیشه ورودی سنای AZ را خواهند شکست.

کلی تاونسند، سناتور جمهوری خواه ایالت آریزونا، گفت که وضعیت به وضعیت «گروگان» تبدیل شد زیرا به قانونگذاران دستور داده شد که از ساختمان خارج نشوند.

پس از تصمیم دادگاه عالی مبنی بر لغو فیلم تاریخی رو در مقابل وید در 24 ژوئن 2022، مجری قانون مجبور به استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان در خارج از ساختمان کنگره آریزونا است.

پس از تصمیم دادگاه عالی مبنی بر لغو فیلم تاریخی رو در مقابل وید در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، مجری قانون مجبور به استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان در خارج از ساختمان کنگره آریزونا است.
(سناتور ایالت آریزونا میشل اوجنتی-ریتا)

تاونسند جمعه شب در توییتر نوشت: «ما در حال حاضر در داخل ساختمان سنا گروگان گرفته شده‌ایم، زیرا مردم تلاش می‌کنند امنیت ما را نقض کنند. بوی گاز اشک آور می دهیم و فرزندان یکی از اعضا در دفتر هستند و از ترس گریه می کنند.

دادگاه عالی، ROE V. Wade را به نظر LANDMARK واژگون می کند

او با اشاره به کمیته ۶ ژانویه که در حال بررسی شورش ساختمان کنگره ایالات متحده در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ است، افزود: “انتظار دارم بلافاصله کمیته J24 ایجاد شود.”

پس از تصمیم دادگاه عالی مبنی بر لغو بازی تاریخی Roe v. Wade در 24 ژوئن 2022، مجری قانون مجبور به استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان در خارج از ساختمان کنگره آریزونا شد. (نماینده سارا لیگوری)

پس از تصمیم دادگاه عالی مبنی بر لغو بازی تاریخی Roe v. Wade در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، مجری قانون مجبور به استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان در خارج از ساختمان کنگره آریزونا شد. (نماینده سارا لیگوری)

به گفته قانونگذاران، مأموران مجری قانون سپس برای متفرق کردن جمعیت و کنترل مجدد ساختمان از گاز اشک آور استفاده کردند.

جمعیت با گاز اشک آور متفرق شد. راجرز افزود، اعتراضات همچنان ادامه دارد و وضعیت “بسیار خطرناک” باقی مانده است.

بیش از ۲ دوجین ایالت برای محدود کردن سقط جنین پس از واژگونی ROE V. Wade

یکی دیگر از نمایندگان مجلس استفاده از گاز اشک آور در خارج از ساختمان را تایید کرد.

سارا لیگووری، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا عصر جمعه در توییتی نوشت: «هنگامی که در داخل کار می‌کردیم، صدای انفجار و بوی گاز اشک‌آور ما را قطع کرد. تظاهرکنندگان از ساختمان کنگره پاکسازی شدند.

افسران مسلح در داخل و اطراف ساختمان قانونگذاری دیده شدند.

سناتورهای ایالتی به رای گیری در اتاق ادامه داده اند زیرا انتظار می رود روز جمعه آخرین روز جلسه باشد. مجموعه آرا شامل گسترش گسترده سیستم کوپن مدارس خصوصی ایالتی است که در اوایل این هفته مجلس نمایندگان را تصویب کرد.

راجرز گفت: “ما برای رای دادن به اتاق امنی می رویم.”

انتظار می رود سنا نیز در مورد چندین لایحه مربوط به انتخابات رای دهد.

دادگاه عالی ایالات متحده بعدازظهر روز جمعه Roe v. Wade را لغو کرد و عملاً به ایالت‌ها این اختیار را داد که به دلخواه خود اجازه دهند، محدود یا ممنوع کنند.

از ۲۴ ژوئن، Planned Parenthood of Arizona تمام سقط جنین ها، چه پزشکی و چه جراحی را متوقف کرد. به گزارش AZ Central، هفت نفر از ۹ ارائه دهنده مجوز در ایالت بلافاصله سقط جنین را متوقف کردند.

آریزونا قوانین رقابتی دارد که یا به طور کامل این عمل را ممنوع می کند یا آن را به ۱۵ هفته پس از باردار شدن یک زن محدود می کند. داگ دوسی، فرماندار آریزونا، قانون محدود کردن سقط جنین به ۱۵ هفته را در ماه مارس امضا کرد.

هزاران معترض پس از تصمیم دادگاه عالی برای لغو تصمیم مهم سقط جنین Roe v. Wade در روز جمعه، 24 ژوئن 2022، در فونیکس، در اطراف ساختمان کنگره آریزونا راهپیمایی کردند.  (AP Photo/Ross D. Franklin)

هزاران معترض پس از تصمیم دادگاه عالی برای لغو تصمیم مهم سقط جنین Roe v. Wade در روز جمعه، ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، در فونیکس، در اطراف ساختمان کنگره آریزونا راهپیمایی کردند. (AP Photo/Ross D. Franklin)
(AP Photo/Ross D. Franklin)

قانون قدیمی که در روزگار سرزمینی آریزونا ایجاد شد، سقط جنین را به شدت ممنوع می کند. همچنین حکم حبس اجباری دو تا پنج سال برای متخلفان را می طلبد. تنها استثناء ممنوعیت، سقط جنین هایی است که برای نجات جان یک زن ضروری است.

اکثریت جمهوری خواه سنای ایالت روز جمعه گفتند که قانون قدیمی که کاملاً سقط جنین را ممنوع می کند قابل اجرا است. در حال حاضر، مشخص نیست که کدام قانون اولویت دارد. سیستم دادگاه ایالتی، احتمالاً دادگاه عالی آریزونا، باید این موضوع را حل و فصل کند.

حداقل ۱۳ ایالت قبلاً به اصطلاح “قوانین ماشه ای” را تصویب کردند که اکثر سقط جنین را ممنوع می کند، پس از تصمیم دادگاه عالی. اینها بلافاصله یا ظرف چند هفته پس از سرنگونی Roe v. Wade اعمال خواهند شد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

معترضان در حالی که به هزاران نفری که پس از تصمیم دادگاه عالی برای لغو تصمیم مهم سقط جنین Roe v. Wade در روز جمعه، 24 ژوئن 2022، در فینیکس، در اطراف ساختمان کنگره آریزونا راهپیمایی می کردند، فریاد می زنند.

معترضان در حالی که به هزاران نفری که پس از تصمیم دادگاه عالی برای لغو تصمیم مهم سقط جنین Roe v. Wade در روز جمعه، ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، در فینیکس، در اطراف ساختمان کنگره آریزونا راهپیمایی می کردند، فریاد می زنند.
(AP Photo/Ross D. Franklin)

به گفته موسسه گوتماچر، یک گروه تحقیقاتی حامی سقط جنین، این ایالت ها شامل آرکانزاس، آیداهو، کنتاکی، لوئیزیانا، می سی سی پی، میسوری، داکوتای شمالی، اوکلاهما، داکوتای جنوبی، تنسی، تگزاس، یوتا و وایومینگ هستند.

لورین تیلور از فاکس نیوز، جسیکا چاسمار و آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشتند.