اطلاعات آمریکا می گوید روسیه در حال جعل شواهدی در مورد حمله به زندان اوکراین است که منجر به کشته شدن ۵۳ اسرای اوکراینی شد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بر اساس یک گزارش، روسیه در بحبوحه تحقیقات در مورد حمله ماه گذشته به زندانی در اوکراین که ۵۳ کشته و ۷۵ زخمی برجای گذاشت، تلاش می کند مدارکی را جعل کند.

یک مقام آمریکایی به آسوشیتدپرس گفت که مقامات اطلاعاتی ایالات متحده به این نتیجه رسیده اند که روسیه در تلاش است تا با ارائه مدارک نادرست مبنی بر اینکه نیروهای اوکراینی مسئول حمله ۲۹ جولای به زندان اولنیوکا بوده اند، مقصر این حمله را به دوش بکشد.

این زندان در دونتسک، منطقه ای تحت حکومت جدایی طلبان و تحت اشغال روسیه در شرق اوکراین واقع شده است. هر دو کشور مدعی شده اند که دیگری مسئول این حمله است.

این مقام ناشناس گفت که گزارش اطلاعاتی درباره این زندان نشان می دهد که روسیه قصد دارد شواهدی به دست آورد که نشان می دهد اوکراین مسئول بوده است، از جمله مهمات سیستم های موشکی توپخانه با تحرک متوسط ​​میان برد یا HIMARS که توسط ایالات متحده تامین شده است.

مشاور زلنسکی می گوید روسیه باید قبل از انجام گفت وگو، نیروهای خود را از اوکراین خارج کند

یک عکس ماهواره‌ای که توسط شرکت Maxar Technologies از بازداشتگاه اولنیوکا در استان دونتسک شرقی ارائه شده است، پس از حمله به زندان که گزارش شده سربازان اوکراینی کشته شدند.

یک عکس ماهواره‌ای که توسط شرکت Maxar Technologies از بازداشتگاه اولنیوکا در استان دونتسک شرقی ارائه شده است، پس از حمله به زندان که گزارش شده سربازان اوکراینی کشته شدند.
(©۲۰۲۲ Maxar Technologies از طریق AP)

مسکو مدعی شد که ارتش اوکراین از موشک های تدارکاتی آمریکا در این زندان استفاده کرده است در حالی که اوکراین مدعی است روسیه از تاکتیک های “پرچم دروغین” برای آتش زدن زندان و سپس سرزنش آنها استفاده کرده است.

ارتش اوکراین متعاقبا هرگونه حمله موشکی یا توپخانه ای به این زندان را تکذیب کرد.

ارسال ۵۵۰ میلیون دلار کمک نظامی آمریکا از جمله مهمات هیمارس به اوکراین

یک پادگان ویران شده در زندانی در اولنیوکا، جایی که ده ها زندانی نظامی اوکراینی که پس از سقوط شهر بندری ماریوپل در جنوب این کشور دستگیر شده بودند، در 29 ژوئیه 2022 کشته شدند.

یک پادگان ویران شده در زندانی در اولنیوکا، جایی که ده ها زندانی نظامی اوکراینی که پس از سقوط شهر بندری ماریوپل در جنوب این کشور دستگیر شده بودند، در ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲ کشته شدند.
(عکس AP)

مقامات اطلاعاتی اوکراین مدعی شدند که شواهدی در دست دارند مبنی بر اینکه جدایی طلبان مورد حمایت کرملین با سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB)، آژانس جانشین اصلی KGB، برای حمله به زندان تبانی کرده اند.

زندانیان زندان اولنیوکا شامل اسرای اوکراینی بودند که از محاصره روسیه در کارخانه فولاد آزوفستال در ماریوپول جان سالم به در بردند. سربازان اوکراینی که مجبور به تسلیم شدن و اسیر شدن توسط روسیه می شوند، اغلب در سیستم های تحت کنترل روسیه زندانی می شوند.

یک پادگان ویران شده در زندانی در اولنیوکا، در منطقه ای تحت کنترل نیروهای جدایی طلب تحت حمایت روسیه، در شرق اوکراین، در 29 ژوئیه 2022.

یک پادگان ویران شده در زندانی در اولنیوکا، در منطقه ای تحت کنترل نیروهای جدایی طلب تحت حمایت روسیه، در شرق اوکراین، در ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۲.
(عکس AP)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

گزارش اطلاعاتی ایالات متحده در حالی منتشر می شود که آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، یک هیئت حقیقت یاب را برای تحقیق در مورد قتل در زندان تعیین کرده است. این تحقیقات پس از آن صورت گرفت که روسیه و اوکراین از سازمان ملل درخواست کردند که درباره حمله ۲۹ جولای تحقیق کند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.