اسقف اعظم می گوید که زمان ممنوعیت اشتراک پلوسی “ربطی” به پیش نویس لو رفته دادگاه عالی ندارد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

اسقف اعظم سانفرانسیسکو، سالواتوره کوردیلئونه، که روز جمعه اعلام کرد که ممنوع است نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان از دریافت عشای ربانی به دلیل موضع او در مورد سقط جنین، گفت که زمان اعلام او “ربطی” به رای لو رفته دادگاه عالی در لغو سابقه سقط جنین Roe v. Wade ندارد.

“با همه چیزهایی که در حال حاضر در جریان است – با Dobbs v. Jackson و نظر افشا شده [suggesting] گلوریا پورویس در مصاحبه ای برای آمریکا، مجله یسوعیان ایالات متحده، از کوردیلئونه پرسید که می توان رو را واژگون کرد – چرا اکنون این تصمیم را بگیریم؟

اسقف اعظم جمعه در پاسخ گفت: «تصمیم فاش شده و پرونده دابز واقعاً ربطی به زمان آن ندارد.

او خاطرنشان کرد که پلوسی در طول سال‌ها “چند بار” با او صحبت کرده است، اما او ابراز تاسف کرد، “اخیراً از حمایت او برای تدوین تصمیم رو به قانون فدرال – این تصمیم هر چه شدیدتر و تهاجمی‌تر می‌شود.”

گروه طرفدار انتخاب: ایمان کاتولیک دوربین یک “تضاد منافع” برای پاسخگو بودن دادگاه عالی است

کوردیلئونه در مصاحبه با آمریکا افزود: “من سعی کرده ام در این مورد با او صحبت کنم.” من در واقع سال‌هاست که در وجدان خودم درباره این موضوع بحث می‌کنم. بنابراین این چیزی نیست که اخیراً مطرح شده باشد. من این را تشخیص داده‌ام.

اسقف اعظم سالواتوره کوردیلئونه گفت که نانسی پلوسی به دلیل موضع سقط جنین از مراسم عشای ربانی منع خواهد شد.

اسقف اعظم سالواتوره کوردیلئونه گفت که نانسی پلوسی به دلیل موضع سقط جنین از مراسم عشای ربانی منع خواهد شد.
(رویترز/گتی ایماژ)

اسقف اعظم اصرار داشت که از توصیه های پاپ بندیکت شانزدهم پیروی می کند – که در سال ۲۰۰۴ زمانی که هنوز کاردینال راتزینگر مسئول جماعت دکترین ایمان بود، نامه ای به اسقف ها درباره این موضوع ارسال کرد.

کوردیلئونه گفت: «او به ما توصیه کرد که چگونه به این موضوع بپردازیم، به ویژه با سیاستمداران، سیاستمداران کاتولیک، و به طور خاص در مورد دو موضوع سقط جنین و اتانازی. او گفت: «ما باید ملاقات کنیم، گفت‌وگو کنیم، تلاش کنیم تا آنها را در مسیر تبدیل قرار دهیم. [that] این اتفاق نخواهد افتاد، پس اسقف یا کشیش، [Ratzinger] می‌گوید، اعلام می‌کند که آن شخص در مراسم عبادت مقدس پذیرفته نمی‌شود.»

اسقف اعظم از تصمیم خود مبنی بر علنی کردن این تصمیم دفاع کرد و گفت: “اگر او در مراسم عشای ربانی پذیرفته نشود، کشیش های ما و وزرای فوق العاده عبادت مقدس ما، همه کسانی که وزیر عشایر هستند باید این را بدانند.”

او همچنین حمایت صریح پلوسی از سقط جنین را یک “رسوایی” توصیف کرد.

اسقف اعظم سان فرانسیسکو به دلیل حمایت از سقط جنین، پلوسی را از عبادت مقدس محروم می کند

کوردیلئونه گفت: “رسوایی عملی است که دیگران را به اشتباه یا گناه سوق می دهد.” “بنابراین رسوایی اینجاست که کسی که به شدت از چیزی به بدی سقط جنین و گرفتن عشای ربانی دفاع می کند، در بین مردم سردرگمی ایجاد می کند. و آنها می توانند شروع کنند به این فکر که برای یک کاتولیک قابل قبول است که این را باور کند.”

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، از کالیفرنیا، چهارشنبه، 25 اوت 2021، با خبرنگاران در ساختمان کنگره در واشنگتن دیدار می کند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، از کالیفرنیا، چهارشنبه، ۲۵ اوت ۲۰۲۱، با خبرنگاران در ساختمان کنگره در واشنگتن دیدار می کند.
(AP Photo/J. Scott Applewhite)

اسقف اعظم گفت نمی تواند وجدان پلوسی را قضاوت کند.

او اعتراف کرد: “من فکر می کنم ایمان او واقعا برای او مهم است. کاتولیک بودن برای او واقعا مهم است و او در قلب خود احساس ارادت می کند.” این باعث می‌شود که من متحیر شوم که چرا او به‌عنوان یک سیاستمدار در این موضوع اینقدر قاطعانه عمل می‌کند.»

کوردیلئونه خاطرنشان کرد: «به عنوان یک سیاستمدار این کار بسیار مشکل است؛ مسائل زیادی وجود دارد که باید تعادل و تلاش برای رسیدن به نوعی اجماع و مصالحه و همه اینها وجود داشته باشد. اما اینکه اینقدر تهاجمی آن را تبلیغ می‌کنید، این کاری نیست که یک کاتولیک معتقد انجام می‌دهد.»

جمهوری خواهان می گویند که گارلند با تعقیب نکردن تظاهرکنندگان در خانه های عدالت، به “حاکمیت اوباش” در آمریکا اجازه می دهد

هیئت تحریریه سانفرانسیسکو اگزمینر خواستار شد پاپ فرانسیس کوردیلئونه را برکنار می کند برای این. هیئت تحریریه اسقف اعظم را به دلیل “تنبیه” پلوسی به جای “سیاستمداران دست راستی” که “[vote] علیه مراقبت های بهداشتی یا تأمین مالی برای فقرا».

آنها پیش از درخواست از پاپ نوشتند: «وفاداری اصلی کوردیلونه به مسیح نیست، بلکه به گروه اسقف های راست افراطی آمریکایی به رهبری ریموند لئو بورک، روحانی کاتولیک است که مبارزاتی مستمر برای تضعیف اقتدار پاپ فرانسیس را رهبری کرده است». “محافظه کار رادیکال” از سانفرانسیسکو.

در تعلیم و تربیت کلیسای کاتولیک در مورد سقط جنین، چه در تهیه سقط جنین و چه در کمک به عمل، ابهام وجود ندارد: “کلیسا از قرن اول، شر اخلاقی هر سقط جنین را تایید کرده است. این آموزه تغییر نکرده و تغییر ناپذیر باقی مانده است.”

خرابکاری در کلیسای قلب مقدس مریم.

خرابکاری در کلیسای قلب مقدس مریم.
(مارک هاس)

این تعلیم می گوید: «سقط جنین مستقیم، یعنی سقط جنین به عنوان هدف یا وسیله، به شدت مغایر با قوانین اخلاقی است.

نشت دادگاه عالی اخطار پیشین روث بادر گینزبورگ در مورد ROE V. Wade را تأیید می کند

همچنین اعلام می‌کند، “همکاری رسمی در سقط جنین یک جرم بزرگ است. کلیسا مجازات شرعی تکفیر را به این جنایت علیه زندگی انسان می‌بندد.”

دموکرات ها پس از افشای پیش نویس نظر قاضی آلیتو در سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون، کاملاً از سقط جنین حمایت کردند – پیش نویسی که رو را زیر و رو می کند. اگرچه جان رابرتز، رئیس قاضی تایید کرد که این پیش نویس واقعی است، اما تاریخ آن به فوریه باز می گردد و بیانگر نظر فعلی یا نهایی دادگاه نیست.

فعالین کلیساهای کاتولیک رومی را هدف قرار دادند برای اعتراض به روز مادر

وندال ها هم یک کلیسا را ​​هدف گرفت در بولدر، کلرادو، در اوایل این ماه، نقاشی با اسپری “بدن ما را ممنوع می کند” و “بدن من انتخاب من است” روی ساختمان.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

معترضان نیز داشته اند خانه پلوسی را تظاهرات کرد، علیرغم امتیاز ۱۰۰٪ او با گروه فعال طرفدار انتخاب NARAL Pro-Choice America.