استرداد جولیان آسانژ به آمریکا توسط دولت بریتانیا تایید شد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

استرداد جولیان آسانژ به آمریکا به اتهام جاسوسی روز جمعه توسط پریتی پاتل وزیر کشور بریتانیا تایید شد.

انتظار می رود تیم حقوقی یکی از بنیانگذاران ویکی لیکس ظرف ۱۴ روز درخواست تجدید نظر کنند. این تحول پس از حکم دادگاه بریتانیا در ماه آوریل مبنی بر اعزام آسانژ به ایالات متحده صورت گرفت

بایگانی - جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، در روز دوشنبه، 5 دسامبر 2011، با بیانیه ای برای رسانه هایی که در بیرون دادگاه عالی لندن جمع شده بودند، مکث کرد.

بایگانی – جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، در روز دوشنبه، ۵ دسامبر ۲۰۱۱، با بیانیه ای برای رسانه هایی که در بیرون دادگاه عالی لندن جمع شده بودند، مکث کرد.
(AP Photo/Kirsty Wigglesworth, File)

وزارت کشور انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد که “دادگاه های بریتانیا متوجه نشده اند که استرداد آقای آسانژ ظالمانه، ناعادلانه یا سوء استفاده از روند است.”

استرداد جولیان آسانژ موسس ویکی لیکس توسط قاضی بریتانیا تایید شد

بایگانی - جولیان آسانژ به هواداران در خارج از سفارت اکوادور در لندن، 19 مه 2017 سلام می کند.

بایگانی – جولیان آسانژ به هواداران در خارج از سفارت اکوادور در لندن، ۱۹ مه ۲۰۱۷ سلام می کند.
(AP Photo/Frank Augstein، فایل)

این تصمیم لحظه بزرگی در نبرد چند ساله آسانژ برای اجتناب از اعزام به ایالات متحده است

جولیان آسانژ در جلسه استیناف اکتبر دچار سکته مغزی شد، ادعای نامزد

لندن، انگلستان - 11 آگوست: در حالی که دادگاه عالی به درخواست تجدیدنظر ایالات متحده در مورد استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، در دادگاه سلطنتی، چنسری لین در 11 آگوست 2021 در لندن، انگلستان رسیدگی می کند، حامیان بیرون جمع می شوند.

لندن، انگلستان – ۱۱ آگوست: در حالی که دادگاه عالی به درخواست تجدیدنظر ایالات متحده در مورد استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، در دادگاه سلطنتی، چنسری لین در ۱۱ آگوست ۲۰۲۱ در لندن، انگلستان رسیدگی می کند، حامیان بیرون جمع می شوند.
(مینگ یونگ/گتی ایماژ)

ایالات متحده درخواست استرداد کرد تا آسانژ بتواند در مورد ۱۷ اتهام جاسوسی و یک اتهام سوء استفاده از رایانه به دلیل انتشار مجموعه عظیمی از اسناد طبقه بندی شده توسط ویکی لیکس در سال ها پیش محاکمه شود.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

دادستان‌های آمریکایی مدعی هستند آسانژ به چلسی منینگ، تحلیلگر اطلاعاتی ارتش آمریکا کمک کرده است تا پرونده‌های نظامی طبقه‌بندی‌شده‌ای را که ویکی‌لیکس بعدا منتشر کرد، بدزدد و زندگی‌ها را به خطر انداخت.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.