استاد دانشگاه استنفورد که قرنطینه و «روحانیت علمی» را به چالش کشید، آزادی آکادمیک را «مرده» اعلام کرد


یک استاد پزشکی دانشگاه استنفورد می گوید: «آزادی آکادمیک مرده است» پس از اینکه زندگی او به «جهنم زنده» برای به چالش کشیدن دستورات قرنطینه ویروس کرونا و «روحانی علمی» در طول همه گیری تبدیل شد.

«فرض اساسی این است که اگر در موارد سخت از حمایت و آزادی علمی برخوردار نباشید، زمانی که یکی از اعضای هیأت علمی ایده‌ای دارد که در میان سایر اعضای هیأت علمی – اعضای هیأت علمی قدرتمند، یا حتی مدیریت… اگر آن‌ها این ایده را نداشته باشند. در این صورت از آن محافظت کنید، در این صورت شما اصلاً آزادی تحصیلی ندارید.

باتاچاریا استاد دوره پزشکی در دانشگاه استنفورد و همچنین یک اقتصاددان است که به عنوان مدیر مرکز جمعیت شناسی و اقتصاد سلامت و پیری استنفورد خدمت می کند.

او پس از نوشتن بیانیه بزرگ بارینگتون، که نامه ای سرگشاده توسط هزاران پزشک و دانشمند در سال ۲۰۲۰ امضا شده بود و قرنطینه ها را مضر محکوم می کرد، در طول همه گیری همه گیر مورد انتقاد قرار گرفت. دکتر مارتین کولدورف، استاد پزشکی دانشگاه هاروارد و دکتر سونترا گوپتا، استاد دانشگاه آکسفورد، به بهتاچاریا در نگارش این سند پیوستند.

پروفسور استنفورد می گوید که کمپین های واکسیناسیون ایالات متحده “فقط اشتباه است”: “شما مردم را مورد آزار و اذیت قرار نمی دهید”

دکتر Jay Bhattacharya طی یک میزگرد با اعضای انجمن آزادی مجلس در مورد همه‌گیری COVID-19 در بنیاد هریتیج در روز پنجشنبه، 10 نوامبر 2022 صحبت می‌کند.

دکتر Jay Bhattacharya طی یک میزگرد با اعضای انجمن آزادی مجلس در مورد همه‌گیری COVID-19 در بنیاد هریتیج در روز پنجشنبه، ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲ صحبت می‌کند.
(تام ویلیامز/CQ-Roll Call، Inc از طریق گتی ایماژ)

این بیانیه به سرعت توسط سایر رهبران بهداشت از جمله مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، دکتر آنتونی فائوچی، محکوم شد، که درخواست مصونیت گله در این سند را “بیهوده و بسیار خطرناک” خواند.

بهتاچاریا در کنفرانس آزادی آکادمیک در دانشکده تحصیلات تکمیلی بازرگانی استنفورد در اوایل این ماه سخنرانی کرد و گفت که در عصر کنونی، “ما یک مرجع عالیقدر داریم که از بالا اعلام می کند چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست.”

وی در این همایش گفت: وقتی موضعی می گیرید که با روحانیت علمی مغایرت دارد، زندگی شما تبدیل به جهنم می شود. “شما با یک محیط کاری عمیقاً خصمانه روبرو هستید.”

باتاچاریا گفت که بلافاصله پس از اینکه بیانیه بزرگ برینگتون مورد توجه گسترده قرار گرفت، تهدید به مرگ، نامه های نفرت انگیز و سؤالاتی در مورد اینکه از کجا بودجه دریافت می کند دریافت کرد، که وی خاطرنشان کرد: “بیشتر پول من برای بیشتر عمرم از NIH تامین شده است.”

بهتاچاریا: “هدف این سند یک صفحه ای این بود که به مردم بگوید که یک اجماع علمی به نفع قرنطینه وجود ندارد، که در واقع بسیاری از اپیدمیولوژیست ها، بسیاری از پزشکان، بسیاری از افراد دیگر – افراد برجسته – با این اجماع موافق نیستند.” در سخنرانی ۱۰ دقیقه ای خود در این کنفرانس گفت.

کالج فیکس از اظهارات وی در کنفرانس گزارش داد و در محوطه دانشگاه، “سردی” در بحث آغاز شد و او از ارائه سخنرانی در محوطه دانشگاه دعوت نشد و تلاش برای سازماندهی مناظره در مورد سیاست های COVID متوقف شد.

او به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «اگر استنفورد واقعاً به آزادی آکادمیک متعهد بود، آن‌ها… کار می‌کردند تا مطمئن شوند که بحث‌ها و بحث‌ها، سمینارهایی که این ایده‌ها در میان اعضای هیئت علمی مورد بحث قرار می‌گرفت، وجود داشته باشد. پس از سخنرانی وی در کنفرانس.

نمایی از برج هوور و محوطه دانشگاه استنفورد که از استادیوم استنفورد دیده می شود.  حدود یک سال است که یک فرد متجاوز ساکن در محوطه دانشگاه زندگی می کند.

نمایی از برج هوور و محوطه دانشگاه استنفورد که از استادیوم استنفورد دیده می شود. حدود یک سال است که یک فرد متجاوز ساکن در محوطه دانشگاه زندگی می کند.
(دیوید مدیسون/گتی ایماژ)

باتاچاریا در اظهارات خود به فاکس نیوز استدلال کرد که در بسیاری از محافل علمی در طول همه گیری، “قدرت جایگزین ایده حقیقت به عنوان چراغ راهنما شد.”

فائوچی از عذرخواهی به دلیل لکه گیری اپیدمیولوژیست های بسیار محترم امتناع می کند

“بنابراین شما فردی مانند تونی فائوچی را دارید که یک‌صدا می‌گوید، اگر از من سؤال کنید، فقط یک مرد را زیر سوال نمی‌برید، بلکه خود علم را زیر سوال می‌برید. از علم به جای میل واقعی برای یادگیری حقیقت.”

محافظت از ماسک صورت پیشگیری از کرونا ماسک های N95 و ماسک های جراحی پزشکی در منزل.

محافظت از ماسک صورت پیشگیری از کرونا ماسک های N95 و ماسک های جراحی پزشکی در منزل.
(iStock)

آنها به طور سیستماتیک سعی کردند به نظر برسد که همه با ایده های آنها در مورد سیاست کووید-۱۹ موافق هستند، در حالی که در واقع اختلاف نظر عمیقی بین دانشمندان و اپیدمیولوژیست ها در مورد استراتژی درست وجود داشت. او گفت که سیاست جایگزین دیگری وجود داشت.

باتاچاریا در کنفرانس گفت که “آزادی آکادمیک مرده است” و او بدون حمایت رهبران استانفورد رها شده است.

مدیر خروجی NIH می گوید اگر ما به او گوش نمی دادیم صدها هزار نفر بر اثر کووید می مردند

او گفت: «سیاست دانشگاه، وقتی فشار وارد می‌شود، اجازه دادن به این نوع محیط کاری خصمانه است. “اگر بحث های علمی آزاد در محوطه دانشگاه، با حمایت دانشگاه در این مورد صورت می گرفت، چه می شد؟ تا مردم بدانند که دیدگاه های جایگزین قانونی وجود دارد؟”

نمای کلی ساختمان‌های چهارگوش اصلی و برج هوور در محوطه دانشگاه استنفورد قبل از بازی فوتبال کالج مقابل اورگان داکس در 2 اکتبر 2021 در استادیوم استنفورد در پالو آلتو، کالیفرنیا.

نمای کلی ساختمان‌های چهارگوش اصلی و برج هوور در محوطه دانشگاه استنفورد قبل از بازی فوتبال کالج مقابل اورگان داکس در ۲ اکتبر ۲۰۲۱ در استادیوم استنفورد در پالو آلتو، کالیفرنیا.
(دیوید مدیسون/گتی ایماژ)

او استدلال می‌کرد که اگر رئیس‌جمهور استنفورد در زمان نگارش بیانیه بزرگ بارینگتون برای مناظره اصرار می‌کرد، «جنجال بزرگی پیرامون آن وجود داشت».

اما در عین حال محیط کاری متخاصم از بین می رفت، زیرا آنچه می گفت این بود، ببینید، یک بحث وجود دارد، این بحث مشروع است، جایی مانند استنفورد جایی است که این بحث باید اتفاق بیفتد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

نه تیم رسانه ای استنفورد و نه موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی بلافاصله به درخواست های فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر درباره اظهارات بهتاچاریا پاسخ ندادند.