آیا گوشت گاو تحت درمان با علف پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو پرورشی پایدار است؟ وکلا می گویند چنین است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ در اینجا به این دلیل است که من دقیقاً گوشت گاو تغذیه شده با علف را دوستدار محیط زیست نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

به نظر من ، یک محصول می تواند نیازهای مصرف کننده فعلی را برآورده کند بدون اینکه مصرف کنندگان آینده بتوانند نیازهای مشابه خود را برآورده کنند. به عبارت دیگر ، نسلهای آینده همچنان سیاره ای برای زندگی بر روی خود خواهند داشت و منابع طبیعی کافی برای استفاده از آنها ، صرف نظر از ردپای زیست محیطی محصول امروز ، وجود خواهد داشت.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو از کارخانه سازگار با محیط زیست نیست (به ذکر مسائل اخلاقی و بهداشتی که ارائه می دهد). برآورد فائو این است که دامها در تولید گازهای گلخانه ای 18 درصد از کل انتشارات انسانی و بیش از 50 درصد را در کشاورزی و جنگلداری سهیم می کنند. اما در مورد گوشت گاو تغذیه شده با علف یا چمن علفی چطور؟ وکلا می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات برای تغذیه پرورش داده نمی شود ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و وابستگی کمتری به سوخت های فسیلی در مقایسه با مزارع کارخانه وجود دارد.

مطمئناً اینها مزایا هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف به عنوان یک غذای “پایدار” می رسد ، گاو نر می گویم. در اینجا دلیل آن است.

گوشت گاو تغذیه شده با چمن در مقابل گوشت گاو غلات

اول از همه ، تفاوت بین گوشت گاو تغذیه شده با چمن (علفی) و غلات (علوفه ای یا پرورش یافته در کارخانه) چیست؟

گاوهای فیدلوت ابتدا در مرتع علف می خورند تا زمانی که از مادرشان جدا شوند. سپس آنها به مدت 120 روز در رژیم ذرت یا غلات “به پایان می رسند” (به این معنی که در آماده سازی برای کشتار سریع وزن خود را افزایش می دهند). این گاوها عموماً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف در طول زندگی خود روی چمن می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گوساله صد در صد گوشتی علفی و گوشت گاو تغذیه شده با علف ، که بیشتر مرتع بوده اند ، اما برای افزایش سریع وزن یا با رژیم غذایی غلات شروع شده یا به پایان رسیده است ، تفاوت وجود دارد.

گوشت گاو با مراتع برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو علفی پایدار نیست. در واقع ، تغییر به یک مدل تغذیه شده با چمن ممکن است نتایج بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که 1 پوند گوشت گاو برای تولید تقریباً 1800 گالن آب نیاز دارد ، با در نظر گرفتن آب مورد نیاز برای پرورش حیوان ، رشد دانه برای تغذیه آن و غیره.

یک گاو 100 grass تغذیه شده با علف بیشتر از یک گاو پرورش داده شده در کارخانه که به سرعت با دانه چاق می شود ، به وزن لاشه خود می رسد. این بدان معناست که گاوهای دارای مراتع صرفاً به دلیل طول عمر بیشتر آب بیشتری مصرف می کنند.

2. هنوز به زمین بسیار بیشتری نیاز دارد.

گاوهای پرورش داده شده در کارخانه با یکدیگر در محل تغذیه بسته بندی می شوند-تا 100000 گاو در برخی از مزارع. با این حال ، حتی اگر گاوهای پرورش داده شده در مراتع از این سناریو اجتناب کنند ، نحوه پرورش آنها نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارد.

طبق اعلام فائو ، تقریباً 26 درصد از زمین بدون یخ روی زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس ارزیابی چرخه حیات سیستم های مختلف تولید گوشت گاو در سال 2015 ، گاوهای تغذیه شده با علف حدود 41 درصد بیشتر از گاوهای دانه دار به خاک نیاز دارند.

خاک بیشتر برای گاوها به معنی خاک کمتر برای گیاهان متصل به کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری اشاره دارد که در محیط زندگی می کنند. هنگامی که گونه ای دیگر در منطقه ای وجود ندارد ، به طور محلی منقرض می شود. هنگامی که دیگر در هیچ جایی یافت نمی شود ، این گونه منقرض شده تلقی می شود.

چرای گاوها تهدیدی برای حیات وحش بومی و گوشتخواران منطقه است. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین که می تواند برای حفاظت از گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، در عوض به گوشت گاو تغذیه شده با علف اختصاص داده شده است. شکارچیان بومی ، مانند گرگ ها ، غالباً برای محافظت از گله های احشام تغذیه شده با علف شکار یا جابجا می شوند.

یک متاآنالیز در سال 2020 از 109 مطالعه مستقل ، تأثیر چرای دام بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافته اند که وقتی دامها را از زمین خارج می کنید ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر دام را هم اکنون حذف کنید ، پیامدهای طولانی مدت ناشی از مدیریت نامناسب چرا در قرن گذشته وجود دارد که باید به درستی به آنها توجه شود.

4. هنوز هم مقدار زیادی گازهای گلخانه ای تولید می کند.

گاوها نشخوارکننده هستند ، چه در مراتع پرورش داده شوند و چه در کارخانه پرورش داده شوند. این بدان معناست که آنها دارای چهار معده هستند که در یک فرآیند گوارشی پیچیده ، به نام تخمیر روده ای ، دخیل هستند و به آنها اجازه می دهد تا غذای خام را تجزیه کنند. گاوها قبل از هضم توسط میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، غذای خود را دوبار می جوند و تکان می دهند.

مشکل این است که تخمیر روده ای منجر به گاوهای بسیار گازی می شود که مقادیر زیادی متان آزاد می کنند. و در حالی که گاوهای پرورش داده شده در دانه های غلات ، دانه های ساده ای را مصرف می کنند که به حداقل هضم نیاز دارند ، گاوهایی که از علف تغذیه می کنند ، علفی می خورند که در دسته غذاهای خام قرار می گیرد و نیاز به هضم شکمبه دارد.

در نتیجه ، برخی مطالعات تخمین می زنند که گاوهایی که در مراتع پرورش می یابند در واقع 4 برابر بیشتر از گاوهای کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد که گاوهای تغذیه شده با علف به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر هنگام ذبح 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و اگرچه ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، اما متان 25 برابر CO2 در گرم شدن جو قوی است. (ناگفته نماند ، گاوها نیز فقط با تنفس CO2 منتشر می کنند).

بعلاوه ، اگرچه متان عمر جوي كوتاهتري دارد ، اما ميلياردها گاو گازدار در كره زمين بطور دقيق فاقد جو نيستند.

5. گوشت گاو علفی احتیاج به گاو بیشتری دارد

گزارش هاروارد از سال 2018 در مجله منتشر شده است نامه های محیطی دریافتیم که اگر جهان را به سمت تولید گوشت گاو منحصراً از طریق علف سوق دهیم ، این امر به 30 درصد گاو بیشتر نیاز دارد تا بتواند از تقاضای فعلی مصرف کننده برای گوشت گاو پیروی کند.

به علاوه ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی انتشار گاز متان گاو می شود. ناگفته نماند ، گوشت گاو دارای حصار بیشتر برابر با منابع آب و خاک بیشتر برای پرورش آنها است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو معمولی یا تغذیه شده با علف ، پروتئین های گیاهی بیشتری امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توفو ، تمپه و ادامام است.

اگرچه هیچ محصول غذایی تاثیری صفر بر محیط زیست نخواهد داشت ، اما غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع بسیار کمتری نیاز دارند و می توانند جهان را به طور کارآمدتر تغذیه کنند. ناگفته نماند ، آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من هستند که به راحتی جایگزین غذای گوشت گاو یا گوشت محور می شوند:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که می خواهند پایداری را در اولویت قرار دهند ، جذاب باشد. اما در پایان روز ، همه آن چیزی که به نظر می رسید نیست. در مقایسه با گوشت گاو پرورش داده شده در کارخانه ، گوشت گاو تغذیه شده با علف دارای مزایایی است ، اما به اندازه کافی برای قرار دادن آن بر روی پایه پایداری … و حتی ممکن است برای کره زمین بدتر باشد. در عوض ، سعی کنید گوشت گاو را با پروتئین های گیاهی بیشتر دوستدار خاک جایگزین کنید.

وزن گیری: آیا استدلال های دیگری راجع به یا علیه گوشت گاو تغذیه شده با علف شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

برای اطلاع از حقایق بیشتر در مورد گوشت و پروتئین های گیاهی ، این پست ها را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، برای گرفتن عکس و علامت گذاری #WITSKITCH تماس بگیرید – من دوست دارم آن را ببینم!

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/