آمریکا موشک مافوق صوت را در سواحل کالیفرنیا با موفقیت آزمایش کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

آمریکا روز سه شنبه یک موشک مافوق صوت را در سواحل کالیفرنیا با موفقیت آزمایش کرد.

موشک تولید شده توسط لاکهید مارتین به عنوان سلاح واکنش سریع پرتاب هوایی (ARRW) شناخته می شود. به گزارش رویترز، موشکی که روی هواپیما نصب شده بود، قبلاً در آزمایش‌های گذشته شکست خورده بود.

سلاح های مافوق صوت در اتمسفر بالایی پرواز می کنند و به سرعت باورنکردنی تا ۵ ماخ یا بیش از ۳۸۰۰ مایل در ساعت می رسند.

ایالات متحده پروژه های متعددی برای تحقیق در مورد سلاح های مافوق صوت دارد، مانند روسیه و چین. آزمایش روز سه شنبه حداقل سومین باری است که ایالات متحده با موفقیت یکی از این سلاح ها را از سپتامبر استفاده می کند.

روسیه مدعی است که اوکراین را با موشک هایپرسونیک مورد اصابت قرار می دهد، کارشناس هشدار می دهد که بخشی از “طرح استراتژیک” پوتین است.

موشک مفهومی تسلیحات تنفس هوای مافوق صوت (HAWC) در تصور یک هنرمند دیده می شود.  موشک های ریتون &  دفاع / جزوه از طریق رویترز.  بدون فروش مجدد  بدون آرشیو.  این تصویر توسط یک شخص ثالث ارائه شده است.

موشک مفهومی تسلیحات تنفس هوای مافوق صوت (HAWC) در تصور یک هنرمند دیده می شود. موشک های ریتون & دفاع / جزوه از طریق رویترز. بدون فروش مجدد بدون آرشیو. این تصویر توسط یک شخص ثالث ارائه شده است.

ایالات متحده آخرین بار در ماه آوریل یک مافوق صوت دیگر طراحی شده توسط لاکهید مارتین را به صورت عمومی آزمایش کرد. مفهوم سلاح تنفس هوای مافوق صوت (HAWC) از روی زمین شلیک می شود تا از هواپیما.

روسیه مدعی است که از موشک های هایپرسونیک برای حمله به انبار مهمات اوکراین استفاده کرده است.

گزارش شده است که این سلاح در ارتفاع بالای ۶۵۰۰۰ پا به سرعت بالاتر از ۵ ماخ دست یافت و توانست سرعت خود را حداقل تا ۳۰۰ مایل حفظ کند.

ایالات متحده در توسعه این تسلیحات با رقابت شدیدی روبرو است و روسیه و چین نیز آزمایشاتی را انجام می دهند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه مدعی شد که از موشک مافوق صوت در حمله به اوکریا در اوایل سال جاری استفاده کرده است.

چین همچنین سال گذشته یک موشک مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را با موفقیت آزمایش کرد که برای ناظران ایالات متحده شوکه شد.

چینی ها این موشک را در ماه اوت شلیک کردند و قبل از اینکه به هدفش حمله کند، دور کره زمین را دور زد و تقریباً ۲۴ مایل ناپدید شد.

یکی از افراد آشنا با پاسخ اطلاعاتی ایالات متحده به این آزمایش گفت: «ما اکنون می دانیم که آنها چگونه این کار را انجام دادند فایننشال تایمز.