آمریکا مقابل ولز شانس طلایی دارد، اما در افتتاحیه جام جهانی با پشیمانی به پایان می رسد


نتیجه بدی نیست نه نتیجه ای که به آن پایان دهد ایالات متحده’ به این امید دارد جام جهانی. بازتابی کاملاً منصفانه از بازی ای که ایالات متحده عمدتاً بر آن تسلط داشت نیست. و نه – قطعا نه – یک فاجعه.

اما، خدای من، چه لگدی برای تیم جوان آمریکایی گرگ برهالتر که نتوانست کار را در برابر آن تمام کند. ولز در روز دوشنبه، یک پانچ مکنده که تمام ذره ذره استعداد آنها را در روزها و بازی های آینده آزمایش خواهد کرد.

بعد از تیم وه بازی باز نیمه اول توسط a لغو شد گرت بیل پنالتی – البته بیل – در هشت دقیقه مانده به پایان، ایالات متحده در بن بست در رده دوم گروه B پیش از جدال حساس خود با انگلستان در جمعه (ساعت ۲ بعدازظهر به وقت شرقی در FOX و برنامه ورزشی FOX).

[Top plays from USA-Wales 1-1 draw]

برای پوشش ورزشی بیشتر در FOXNEWS.COM اینجا را کلیک کنید

مت ترنر دروازه بان ایالات متحده، دوشنبه، 21 نوامبر 2022، در بازی فوتبال جام جهانی، گروه B بین ایالات متحده و ولز، در ورزشگاه احمد بن علی دوحه، قطر، توپ را با ضربه سر دفع کرد.

مت ترنر دروازه بان ایالات متحده، دوشنبه، ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲، در بازی فوتبال جام جهانی، گروه B بین ایالات متحده و ولز، در ورزشگاه احمد بن علی دوحه، قطر، توپ را با ضربه سر دفع کرد.
(AP Photo/Francisco Seco)

می توانست، و شاید باید، بسیار زیباتر از این به نظر می رسید. چرا که این یکی شروع کرده بود قفل شده به نظر می رسد، جرقه زدن افکار یک شروع رویایی و عبور فوری در قلب عموم ورزش آمریکا برای گروهی از بازیکنان که هیچ کمبودی در آتش و اراده ندارند.

این بار کافی نبود.

در بیل، ولز یک قهرمان پنج بار لیگ قهرمانان اروپا و مردی دارد که در اوج خود جزو بهترین های جهان بود. فرصت او زمانی فرا رسید که واکر زیمرمن او را در منطقه پس از یک توپ حیله گر از او خطا کرد آرون رمزی و ضربه نقطه‌ای که به گوشه‌ی تور زده شد، به همان اندازه‌ای بود که انتظار داشتید.

پیش از این، همه ایالات متحده بود.

وقتی گل آمریکایی ها به ثمر رسید، در دقیقه ۳۵ نیمه اول، کاملا مستحق بود. گروه برهالتر تا آن مرحله کاملاً تسلط داشت و به سختی اجازه می داد ولز، نیمه نهایی جام ملت های اروپا ۲۰۱۶، از نیمه خود خارج شود.

[World Cup Daily: England now has upper hand in Group B]

ولز تدافعی بود، اما از روی ضرورت بود، نه انتخاب، بیشتر واکنشی بود به ناتوانی اش در یافتن ستاره هایش، بیل و رمزی، در موقعیت های مطلوب.

چنین واقعیت هایی نیازمند نوآوری برای از بین بردن آنها هستند. این چیزی است که زمانی اتفاق افتاد جاش سارجنت، برتری برهالتر به جلو، توپ را به خوبی از دست داد کریستین پولیسیک برای گام برداشتن و تحمل کردن در محوطه جریمه، حرکتی که مطمئناً اغلب در زمین تمرین انجام می شود.

توپ با زمان زیبای پولیشیچ، وه را به دروازه فرستاد و پسر جوانی که پدرش جورج بازیکن سابق سال فوتبال جهان بود اما هرگز در جام جهانی بازی نکرد، در مواجهه با لحظه‌ها احساس آرامش کرد.

گرت بیل، بازیکن ولزی، پس از به ثمر رساندن گل افتتاحیه تیمش در جریان بازی فوتبال جام جهانی، گروه B بین ایالات متحده و ولز، در ورزشگاه احمد بن علی دوحه، قطر، دوشنبه، 21 نوامبر 2022، جشن می گیرد.

گرت بیل، بازیکن ولزی، پس از به ثمر رساندن گل افتتاحیه تیمش در جریان بازی فوتبال جام جهانی، گروه B بین ایالات متحده و ولز، در ورزشگاه احمد بن علی دوحه، قطر، دوشنبه، ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲، جشن می گیرد.
(AP Photo/اشلی لندیس)

[Must-read: Tim Weah fulfilling his father’s legacy at World Cup]

تلنگر با قسمت بیرونی قفل راست او و توپ از دروازه بان عبور کرد وین هنسی و به تور ولز، اولین گلزن آمریکایی در یک جام جهانی از آن زمان جولیان گرین در شکست ۲-۱ این تیم به گل دلداری داد بلژیک در مرحله یک شانزدهم نهایی ۲۰۱۴

از آن زمان تقریباً خبری از گرین نبود، اما زمان کلینت دمپسی و تیم هاوارد نیز بود. لاندون دونوان نیز به‌طور بحث‌برانگیزی تیم را درست قبل از مسابقات ترک کرد.

یک نسل متفاوت

این یک مورد جدید است که امیدوار است خود را به دنیا معرفی کند.

برای یک یادداشت حتی واضح تر از تاریخ، در مورد این چطور؟ آخرین گلزن مقابل ولز در جام جهانی قبل از وه؟ کسی جز پله اسطوره برزیل در یک چهارم نهایی در سال ۱۹۵۸ نیست.

شاید این چیزی را توضیح دهد. زیرا این اولین جام جهانی ولز از آن زمان بود که سطحی از تنش تاریخی را به ارمغان می آورد که به راحتی نمی توان آن را تکان داد. در بیشتر اوقات شب، بازیکنان ولز همان کسانی بودند که در سر خود بودند.

کمتر از ۱۰ دقیقه طول کشید تا اولین موقعیت‌ها به زمین بیایند، وهآ با یک سانتر مدافع ولز نشان داد که قصد مثبت خود را دارد. جو رودن فقط می توانست به طرز عجیبی به سمت دروازه بان خود سر بزند. لحظاتی بعد، یک آنتونی رابینسون صلیب با سر سارجنت برخورد کرد، اما هدف او بسیار گسترده بود.

برهالتر خواهان پرخاشگری و شدت بود، و از همان ابتدا وجود داشت. گاهی اوقات آن را ریخته است، به عنوان وستون مک کنی و سرجینو دستکه هر دوی آنها در مورد مصدومیت قبل از بازی بودند، در ۱۵ دقیقه اول کارت زرد دریافت کردند.

با توجه به سطح برتری ایالات متحده در نیمه اول، تغییر ولز اجتناب ناپذیر بود. مهاجم بزرگ کیفر مور در این فاصله به زمین زده شد، حرکتی که برای دادن شانس بیشتر به بیل برای گرفتن توپ به پای خود طراحی شده بود. مور یک چالش جدید برای هافبک های مرکزی بود تیم ریم و زیمرمن، و آمریکایی ها دیگر همه چیز را به روش خودشان نداشتند.

در دقیقه ۶۴، یک بن دیویس ضربه سر دروازه بان ایالات متحده آمریکا را مجبور کرد مت ترنر برای انجام اولین مهار معنی دار خود، یک واکنش در محوطه جریمه شلوغ. مور با بالاترین قد به کرنر رسید و خود را بدون محافظ دید، اما تنها توانست ضربه سر خود را از بالای تیر افقی هدایت کند.

کم کم اوضاع شروع به تغییر کرد. ایالات متحده به فشار خود ادامه داد، اما اقدامات بیشتری در مسیر دیگر وجود داشت، فشار بیشتر، تهدید بیشتر.

بازیکنان آمریکایی پس از بازی جام جهانی، بازی فوتبال گروه B بین ایالات متحده و ولز، در ورزشگاه احمد بن علی در دوحه، قطر، دوشنبه، 21 نوامبر 2022، زمین را ترک می کنند.

بازیکنان آمریکایی پس از بازی جام جهانی، بازی فوتبال گروه B بین ایالات متحده و ولز، در ورزشگاه احمد بن علی در دوحه، قطر، دوشنبه، ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲، زمین را ترک می کنند.
(عکس آسوشیتدپرس/ ایجاز راهی)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در نهایت یک شکاف ظاهر شد. آمریکایی‌ها تمام شب با بیل برخورد فیزیکی داشتند، سطح خطر او چنین بود، و زیمرمن با یک چالش در منطقه کمی بیش از حد سخت کار کرد.

ناگهان همه چیز مربع شد و به همین ترتیب تمام شد.

به نقطه اول برنگشتیم، اما ایالات متحده با کارهای زیادی برای انجام، و بسیار برای تأمل باقی ماند.