آل فرانکن پس از اینکه کلارنس توماس گفت دادگاه عالی پس از تصمیم سقط جنین رو علیه وید چه باید بکند فوران کرد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سناتور سابق ایالات متحده، آل فرانکن در توییتر از قضات محافظه کار در دادگاه عالی ایالات متحده پس از تصمیم اکثریت برای لغو رو در مقابل وید انتقاد کرد.

در مجموعه‌ای از توییت‌ها، مجری سابق سناتوری که به پادکست تبدیل شده بود، انتقاد خاصی از قاضی کلارنس توماس داشت، که معتقد بود لغو سابقه سقط جنین باید دادگاه او را وادار کند تا پرونده‌های اصلی دیگر را نیز بررسی کند.

“پس از سرنگونی رو، توماس می خواهد دوباره گریسوولد، لارنس و اوبرگفل را ببیند. چطور می شود به جای حقوق خود، تضاد منافع توماس را بررسی کنیم؟” فرانکن روز شنبه در توییتی گفت.

آتلانتا، گرجستان - 09 اکتبر: کمدین آل فرانکن در سالن سمفونی آتلانتا در 09 اکتبر 2021 در آتلانتا، جورجیا اجرا می کند.  (عکس از R. Diamond/Getty Images)

آتلانتا، گرجستان – ۰۹ اکتبر: کمدین آل فرانکن در سالن سمفونی آتلانتا در ۰۹ اکتبر ۲۰۲۱ در آتلانتا، جورجیا اجرا می کند. (عکس از R. Diamond/Getty Images)
(عکس از R. Diamond/Getty Images)

این توییت اشاره به این بود که توماس در صفحه ۱۱۹ نظر سلامت زنان دابز علیه جکسون گفته بود که دادگاه «باید در همه سوابق دادرسی اساسی این دادگاه، از جمله گریسولد، لارنس، و اوبرگفل تجدید نظر کند.

دادگاه عالی، ROE V. Wade را به نظر LANDMARK واژگون می کند

توماس افزود: «از آنجایی که هر تصمیم اساسی در روند دادرسی «به طور آشکار اشتباه است»… ما وظیفه داریم «خطای» را که در آن سوابق ایجاد شده است، تصحیح کنیم.

موارد – گریسولد علیه کانکتیکات در سال ۱۹۶۵، لارنس علیه تگزاس در سال ۲۰۰۳، و Obergefell v. Hodges در سال ۲۰۱۵ – مربوط به احکامی است که به ترتیب دسترسی به پیشگیری از بارداری را بدون محدودیت دولتی، روابط همجنس‌گرایان و برابری ازدواج برای زوج‌های همجنس‌گرا قانونی می‌کند.

اظهارات “تضاد منافع” احتمالاً اشاره ای به جینی توماس همسر توماس بود که یک فعال محافظه کار است.

در سه توئیت روز قبل، فرانکن قضات نیل گورسوچ و برت کاوانا را به “دروغ گفتن” در جریان استماع تاییدیه خود متهم کرد.

نیویورک، نیویورک - 31 مه: آل فرانکن در The News با جف گرینفیلد: Al Franken در خیابان 92nd Y، نیویورک در 31 مه 2022 در شهر نیویورک شرکت می کند.  (عکس از آرتورو هلمز/گتی ایماژ)

نیویورک، نیویورک – ۳۱ مه: آل فرانکن در The News با جف گرینفیلد: Al Franken در خیابان ۹۲nd Y، نیویورک در ۳۱ مه ۲۰۲۲ در شهر نیویورک شرکت می کند. (عکس از آرتورو هلمز/گتی ایماژ)
(عکس از آرتورو هلمز/گتی ایماژ)

ساموئل ال جکسون در حمله نژادپرستانه به دادگستری دادگاه عالی، «عمو کلارنس» توماس را برهم می زند

این قانونگذار سابق دموکرات همچنین از دموکرات‌ها خواست تا «لایحه‌ای را برای تدوین حق کنترل تولد، و با توجه به موافقت توماس، برابری ازدواج و حفظ حریم خصوصی، به تصویب برسانند».

وی در توئیتی دیگر افزود: «تصمیم امروز اوج پروژه ۵۰ ساله فعالان جمهوری خواه، بنیادگرایان مذهبی، الیگارش های میلیاردر و رسانه های دست راستی است. “کار کن، اهدا کن، رای بده!!!”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

فرانکن در دسامبر ۲۰۱۷ به دلیل اتهامات سوء رفتار جنسی از سنای ایالات متحده استعفا داد.

واشنگتن، دی سی: قاضی دادگاه عالی کلارنس توماس.

واشنگتن، دی سی: قاضی دادگاه عالی کلارنس توماس.
(عکس از درو آنگرر/گتی ایماژ)

Leeann Tweeden، یک مجری رادیویی و مدل، او را به بوسیدن اجباری او در طول یک تور USO در سال ۲۰۰۶ متهم کرد و چندین زن، که برخی از آنها ناشناس بودند، با اتهامات مشابهی مطرح کردند. او تنها سه هفته پس از افشای این اتهامات استعفا داد.