آلیتو می‌گوید امتناع بایدن از اجرای سیاست «در مکزیک بمانیم» «شرایط صریح قانون را نقض می‌کند».


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

قاضی ساموئل آلیتو روز پنجشنبه گفت که دولت بایدن با امتناع از اجرای سیاست “در مکزیک بمانید”، به وضوح قانون فدرال را زیر پا می گذارد که مهاجران را ملزم می کند بازداشت یا اخراج شوند – نه آزاد شوند.

آلیتو این اظهارات را در یک نظر مخالف در پرونده دادگاه عالی بایدن علیه تگزاس بیان کرد که در آن دادگاه ۵-۴ به نفع دولت بایدن رای داد. قاضی جان رابرتز، قاضی برت کاوانا و سه عضو لیبرال دادگاه، راه را برای پرزیدنت بایدن باز کرد تا سرانجام پس از بیش از یک سال تلاش، “در مکزیک بمانید” پایان دهد.

آلیتو در نظری که قاضی‌های نیل گورسوش و کلارنس توماس به آن پیوستند، نوشت: «در سال مالی ۲۰۲۱، گشت مرزی بیش از ۱.۷ میلیون برخورد با بیگانگان را در امتداد مرز مکزیک گزارش کرد.

قاضی ساموئل آلیتو در یک مخالفت روز پنجشنبه گفت که دولت بایدن نباید بتواند به سادگی از شر "در مکزیک بماند" خط مشی.

قاضی ساموئل آلیتو روز پنجشنبه در یک مخالفت گفت که دولت بایدن نباید به سادگی بتواند از شر سیاست “در مکزیک بمانید” خلاص شود.
(مایکل کاترینا/ ساوت بند تریبون از طریق AP)

دادگاه عالی به پیروزی بایدن دست می دهد، به سیاست «ماندن در مکزیک» پایان می دهد

“وقتی به نظر می رسد که یکی از این بیگانگان قابل پذیرش نیست، ممکن است دولت به سادگی بیگانه را در این کشور آزاد کند و امیدوار باشد که بیگانه در جلسه ای که در آن استحقاق اقامت او تصمیم گیری می شود حاضر شود؟ کنگره یک پیشنهاد ارائه کرده است. پاسخ روشن به این سوال و پاسخ منفی است.» «طبق قانون، اگر یک بیگانه «به وضوح و بدون شک حق پذیرش ندارد»، بیگانه باید برای مدتی بازداشت شود. [removal] اقدام.'”

اما دولت نمی تواند موج عظیم مهاجرانی که هر ساله از مرزها می آیند را بازداشت کند. آلیتو می گوید که قانون فدرال راه حلی برای این مشکل ارائه می دهد. قانون مهاجرت و ملیت (INA) می گوید که دولت “ممکن است فرد بیگانه را به آن منطقه بازگرداند تا در انتظار [removal] اقدام کند” یا ممکن است بیگانگان را “فقط بر اساس مورد به مورد به دلایل فوری بشردوستانه یا منافع عمومی قابل توجهی آزاد کند.”

دولت و اکثریت استدلال کردند که چون قانون از کلمه «ممکن است» استفاده می‌کند، دولت بایدن می‌تواند بنا به صلاحدید خود مهاجران را حذف کند یا حذف نکند. اما آلیتو استدلال کرد که ساختار INA که توسط کنگره نوشته شده است، “دو و تنها دو گزینه جایگزین برای بازداشت به مجریه ارائه می دهد.”

گروهی از مهاجران توسط گارد ملی تگزاس از برس بیرون و به جاده اصلی نزدیک هیدالگو، تگزاس هدایت می شوند.

گروهی از مهاجران توسط گارد ملی تگزاس از برس بیرون و به جاده اصلی نزدیک هیدالگو، تگزاس هدایت می شوند.
(تایلر اولسون/فاکس نیوز)

عدالت کلارنس توماس با وجود خشم دانشجویان از دانشگاه جورج واشنگتن اخراج نخواهد شد

آلیتو گفت: «دولت باید یا: (۱) آنها را بازداشت کند، (۲) آنها را به یک کشور خارجی مجاور بازگرداند، یا (۳) آنها را به صورت فردی و موردی به ایالات متحده آزاد کند. این گزینه‌ها در یک رابطه هیدرولیکی عمل می‌کنند: زمانی که دولت نمی‌تواند از دستور قانونی برای بازداشت بیگانگان غیرقانونی در انتظار رسیدگی بیشتر پیروی کند، باید به یکی از دو گزینه دیگر متوسل شود تا از این بازداشت پیروی کند. نیاز به بیشترین میزان ممکن».

در عوض، آلیتو گفت، دولت بایدن تصمیم گرفته است که از گزینه های موجود در قانون چشم پوشی کند و «تعداد بی شماری از بیگانگان را که در صورت حضور در جلسه استماع برکناری خود، حذف می شوند، در این کشور آزاد می کند.

وی افزود: «این رویه ناقض شرایط صریح قانون است، اما دادگاه به سمت دیگری نگاه می کند.

دولت پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه در دادگاه عالی به پیروزی رسید، زمانی که راه را برای برکناری او باز کرد "در مکزیک بماند" خط مشی.

دولت پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه در دادگاه عالی به پیروزی دست یافت، زمانی که راه را برای حذف سیاست «در مکزیک بمانیم» برای او باز کرد.
(AP Photo/Bernat Armangue)

چگونه میچ مک کانل در حال بازی “بازی طولانی” به شکل زمین عالی و LED برای پایان سقط جنین LANDMARK ROE

رابرتز در نظر اکثریت به شدت مخالف بود. او گفت که آلیتو در مورد قانونی استنباط می کند که کنگره هرگز آن را به نگارش درآورده است.

“مشکل این است که اساسنامه چنین چیزی را نمی گوید. اساسنامه می گوید “ممکن است”. و “ممکن است” رابرتز می‌نویسد: نه تنها احتیاط را پیشنهاد می‌کند، بلکه به وضوح آن را تداعی می‌کند. “اگر کنگره در نظر داشت بخش ۱۲۲۵(b)(2)(C) به عنوان یک درمان اجباری برای هرگونه عدم رعایت تعهدات بازداشتی دولت عمل کند، آن قصد را از طریق یک استنتاج ناگفته در تضاد با اصطلاح صریح و واضح بیان نمی کرد. ‘ممکن است.'”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بایدن علیه تگزاس آخرین حکم دادگاه عالی در روز پنجشنبه بود که آخرین روز دوره خود بود. این موضوع آن را به آخرین مورد در حرفه قاضی استفان بریر تبدیل می کند. او چهارشنبه به رئیس جمهور بایدن نوشت که در ساعت ۱۲ بعد از ظهر پنجشنبه بازنشسته خواهد شد و قاضی کتانجی براون جکسون در همان زمان سوگند یاد کرد.