آرینگتون نماینده تگزاس می گوید بایدن کنترل مرز جنوبی را تسلیم کرد: این یک تهاجم است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

جودی آرینگتون، نماینده تگزاس، از اقدامات مقامات ایالت خود برای در دست گرفتن امور مربوط به بحران مهاجران حمایت می کند و مدعی است پرزیدنت بایدن کنترل مرز را تسلیم کرد و وضعیت را تهاجم توصیف کرد.

نماینده جمهوری خواه کنگره در مصاحبه ای با فاکس نیوز دیجیتال این هفته گفت: «آنها کاملاً کار درستی انجام می دهند و من فرماندار را به خاطر پیروی از این روش تحسین می کنم.

آرینگتون پس از انبوهی از تحرکات در تگزاس در ارتباط با مرز صحبت کرد. روز سه‌شنبه، چندین شهرستان بحران در مرز جنوبی را «تهاجم» اعلام کردند و از فرماندار گرگ ابوت خواستند همین کار را انجام دهد و استدلال کرد که این امر به ایالت قدرت بیشتری برای فرستادن مهاجران غیرقانونی به مکزیک می‌دهد.

تالی شاهان، قاضی شهرستان کینی به خبرنگاران گفت: «ما می خواهیم آمریکا بداند که این واقعی است. “دولت بایدن کاری در مورد آن انجام نخواهد داد. آنها می توانند این کار را این ساعت متوقف کنند. آنها می توانند آن را اکنون متوقف کنند. آنها جرات ندارند.”

دولت تگزاس ABBOTT به مجریان قانون اجازه می دهد تا مهاجران غیرقانونی را به مرز بازگردانند

ابوت روز پنجشنبه فرمان اجرایی را امضا کرد که به گارد ملی تگزاس و اداره امنیت عمومی تگزاس (DPS) اجازه می‌دهد مهاجران غیرقانونی را که از بین بنادر ورودی به مرز جنوبی عبور کرده‌اند، دستگیر کرده و بازگردانند. بر اساس این دستور، بیگانگان غیرقانونی به ایالات متحده منتقل می شوند، اما نه به مکزیک.

یک خانواده مهاجر پس از پردازش در رم، تگزاس، 5 می 2022، نشسته است.

یک خانواده مهاجر پس از پردازش در رم، تگزاس، ۵ می ۲۰۲۲، نشسته است.
(براندون بل/گتی ایماژ)

ابوت تاکنون یک اعلامیه رسمی تهاجم صادر نکرده است، اما فرمان اجرایی او به کلمه “تهاجم” اشاره کرده است و گفته است که دولت بایدن “این عهد را در بند ۴ ماده ۴ قانون اساسی ایالات متحده ترک کرده است که”[t]ایالات متحده … از هر یک محافظت خواهد کرد [State in this Union] در برابر تهاجم…”

آرینگتون سال گذشته قطعنامه‌ای ارائه کرد که بحران در مرز را که تنها در ماه می با بیش از ۲۳۹۰۰۰ مهاجر مواجه شده است، تهاجم نامید. و او هم از اقدامات کانتی ها و هم از ابوت حمایت می کرد. وی علت این بحران را به گردن رئیس جمهور بایدن و دولتش انداخت که به گفته او نتوانسته اند “دفاع مشترک را فراهم کنند و تهاجم را دفع کنند.”

او گفت: «شما یک دولت فدرال تحت رهبری یک رئیس‌جمهور متروک دارید که کنترل مرزها را به کارتل‌های شبه‌نظامی مواد مخدر-تروریستی تسلیم کرده است». و این کارتل ها بسیار سازمان یافته، بسیار پیچیده و توانمند نظامی هستند.»

جمهوری‌خواهان خانگی از اعلامیه «تهاجم» شهرستان‌های تگزاس در واکنش به بحران مرزی حمایت کردند

آرینگتون نه تنها به تعداد زیاد مهاجرانی که از مرز می آیند، بلکه به بحران فنتانیل نیز اشاره کرد که به تعداد زیادی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده کمک کرده است، بیشتر فنتانیل از طریق مرز زمینی ایالات متحده آمریکا و مکزیک قاچاق می شود. اداره مبارزه با مواد مخدر اوایل سال جاری نسبت به افزایش مصرف بیش از حد فنتانیل در سراسر کشور هشدار داد.

این آژانس به آمار مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها اشاره کرد که نشان می دهد در یک دوره ۱۲ ماهه منتهی به اکتبر، بیش از ۱۰۵۰۰۰ مصرف بیش از حد دارو وجود داشته است که ۶۶ درصد آن مربوط به فنتانیل و سایر مواد افیونی مصنوعی بوده است.

آرینگتون گفت: «اگر القاعده یا داعش یا گروه‌های تروریستی را داشتید که کنترل مرزهای ما را در دست داشت و این سم را به جوامع ما می‌برد و خانواده‌ها، فرزندان و شهروندان ما را می‌کشت، به شما تضمین می‌دهم که مردم این موضوع را متفاوت ببینند». .

“اما این یک تهاجم است و یک حمله است و ما در محاصره هستیم. و هیچ انتخاب دیگری برای یک رهبر ایالتی، یک فرماندار، با وجدان خوب وجود ندارد، سپس آن را چنین اعلام کند و شروع به اجرای قوانین کشور کند. زمین و امنیت مرزها و محافظت از شهروندانشان. و این همان چیزی است که من معتقدم در مورد فرماندار فعلی ما در حال رخ دادن است.”

وی انتقاداتی را که فرماندار به دلیل عدم موفقیت در اعلام رسمی تهاجم با آن مواجه شده بود، “پیش از موعد” خواند.

بخش‌های تگزاس در مرز و فراتر از آن «تهاجم» را اعلام می‌کنند: مدیر بایدن «جرات» انجام دادن را ندارد

جودی آرینگتون، نماینده ایالت تگزاس، جلسه کنفرانس جمهوری خواهان مجلس را در باشگاه کاپیتول هیل در 16 مه 2018 ترک می کند.

جودی آرینگتون، نماینده ایالت تگزاس، جلسه کنفرانس جمهوری خواهان مجلس را در باشگاه کاپیتول هیل در ۱۶ مه ۲۰۱۸ ترک می کند.
(بیل کلارک/CQ Roll Call)

من دلگرم هستم که او در این شرایط از اختیاراتی استفاده می‌کند که برای ایالت‌ها وجود دارد و تاکتیک‌هایی که او در فرمان اجرایی خود ذکر می‌کند تاکتیک‌های درستی به نظر می‌رسد.» آرینگتون گفت: «و من می‌روم. اعتماد کنم که فرماندار من آن ها را به گونه ای اجرا و اجرا خواهد کرد که جریان را در تگزاس تغییر دهد. و چه بسا کشورهای دیگر نیز از این امر جسارت پیدا کنند و از آن پیروی کنند و شاید نظارت و فشار بیشتری بر این رئیس جمهور به دلیل انجام ندادن مهم ترین وظیفه اش وارد شود.»

ابوت همچنین با فشار دولت بایدن مواجه است که در حال تحقیق در مورد عملیات ستاره تنهای ایالت است که منابع و اجرای قانون را به عنوان بخشی از تلاش برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به این ایالت افزایش داد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

آرینگتون گفت که از تلاش‌های دولت تعجب نکرده است، زیرا او متهم کرد که اهرم‌های قدرت را «مثل هیچ دولت دیگری» «سلاح» کرده است.

آرینگتون گفت: “بنابراین من تعجب نمی کنم که این دولت از قدرت خود سوء استفاده کند و فرماندار ابوت و ایالت تگزاس را برای دفاع از خود و دفاع از شهروندان خود مورد آزار و اذیت قرار دهد، در حالی که سیاست های خود دولت این بحران قانون اساسی را ایجاد کرده است.”