آتش سوزی مک کینی در کالیفرنیا مظنون به کشتن ده ها هزار ماهی در رودخانه کلامات است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مقامات روز شنبه گفتند که آتش مک کینی کالیفرنیا از زمانی که برای اولین بار در جنوب مرز اورگان در اواخر ماه گذشته شعله ور شد، بیش از ۶۰۰۰۰ هکتار را سوزانده است و مظنون به کشته شدن ده ها هزار ماهی در رودخانه کلامات است.

قبیله کاروک در بیانیه ای اعلام کرد که چندین گونه ماهی از شکم روز جمعه در نزدیکی کمپ هپی، کالیفرنیا، در امتداد ساقه اصلی رودخانه کلامات پیدا شده است.

زیست شناسان ماهیگیری قبیله ای بر این باورند که سیل ناگهانی ناشی از باران های شدید در منطقه سوخته باعث ایجاد جریان عظیم زباله ای شد که در نزدیکی نهر هامبوگ و نهر مک کینی وارد رودخانه شد که باعث شد سطح اکسیژن در رودخانه کلامات در شب های چهارشنبه و پنجشنبه به صفر برسد. به قبیله

این قبیله گفت که معتقد است منطقه برخورد به ۱۰ یا ۲۰ مایل رودخانه محدود شده است.

شهر واشنگتن به دلیل آتش سوزی در حال افزایش تخلیه شد

قبیله کاروک می‌گوید آتش سوزی مک‌کینی در این منطقه ده‌ها هزار ماهی را به دلیل جریان زباله‌هایی که باعث کاهش شدید سطح اکسیژن در رودخانه می‌شد، کشته است.

قبیله کاروک می‌گوید آتش سوزی مک‌کینی در این منطقه ده‌ها هزار ماهی را به دلیل جریان زباله‌هایی که باعث کاهش شدید سطح اکسیژن در رودخانه می‌شد، کشته است.
(اداره منابع طبیعی قبیله کاروک از طریق AP)

عکس‌های کاروک که در حدود ۲۰ مایلی پایین دست از سیل ناگهانی در شاخه نهر صیاد گرفته شده است، چندین ماهی مرده را نشان می‌دهد که در میان چوب‌ها و دیگر زباله‌ها در آب غلیظ و قهوه‌ای در امتداد ساحل رودخانه شناور هستند.

این آتش سوزی در ۲۹ ژوئیه فوران کرد و به یکی از بزرگترین آتش سوزی های کالیفرنیا تبدیل شد و بیش از ۹۰ مایل مربع در جنگل ملی کلامات را سوزاند. وزش باد ناشی از رعد و برق باعث گسترش سریع آتش شد.

در این عکس ارائه شده توسط اداره منابع طبیعی قبیله Karuk ماهی های مرده ای هستند که در امتداد 20 مایلی رودخانه کلامات در شمال کالیفرنیا بین ایندیان کریک و سیاد کریک در روز شنبه در نزدیکی کمپ هپی، کالیفرنیا پیدا شده اند.

در این عکس ارائه شده توسط اداره منابع طبیعی قبیله Karuk ماهی های مرده ای هستند که در امتداد ۲۰ مایلی رودخانه کلامات در شمال کالیفرنیا بین ایندیان کریک و سیاد کریک در روز شنبه در نزدیکی کمپ هپی، کالیفرنیا پیدا شده اند.
(اداره منابع طبیعی قبیله کاروک از طریق AP)

آتش سوزی بیش از ۱۰۰ ساختمان از جمله مسکونی را ویران کرده و چهار نفر را کشته است. گفته می شود سه نفر از چهار قربانی از رودخانه کلامات، یک شهر دیدنی با ۲۰۰ نفر بودند.

یک ماشین آتش نشانی در امتداد بزرگراه کالیفرنیا 96 در حال حرکت در آتش مک کینی در جنگل ملی کلامات، کالیفرنیا، شنبه، 30 ژوئیه.

یک ماشین آتش نشانی در امتداد بزرگراه کالیفرنیا ۹۶ در حال حرکت در آتش مک کینی در جنگل ملی کلامات، کالیفرنیا، شنبه، ۳۰ ژوئیه.
(عکس آسوشیتدپرس/ نوح برگر)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

آتش سوزی تا شنبه شب ۴۰ درصد مهار شد. بیش از ۳۵۰۰ پرسنل آتش نشانی در اطفای حریق شرکت داشتند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.