آتش‌سوزی مرگبار خانه‌ای در نوار غزه ۲۱ کشته بر جای گذاشت


به گفته حاکمان حماس، آتش سوزی با بنزین ذخیره شده در یک ساختمان مسکونی عصر پنجشنبه ۲۱ نفر را در یک اردوگاه آوارگان در شمال نوار غزه کشت که یکی از مرگبارترین حوادث در سال های اخیر خارج از خشونت های اسرائیل-فلسطینی است. تعارض.

به گفته گروه ستیزه جوی فلسطینی حماس، آتش در طبقه سوم یک ساختمان سه طبقه در اردوگاه شلوغ جبالیه شعله ور شد. هیچ کس داخل خانه زنده نماند.

دفاع مدنی در غزه که توسط حماس اداره می شود، علت آتش سوزی را بنزینی که در ساختمان ذخیره شده بود نسبت داد. هنوز مشخص نیست که بنزین چگونه مشتعل شده است. مقامات گفتند که تحقیقات در حال انجام است.

شعله های آتش در حالی که صدها نفر در بیرون خیابان جمع شده بودند و منتظر ماشین های آتش نشانی و آمبولانس بودند، از پنجره های طبقه در حال سوختن به بیرون می تابید.

حمله نظامیان اسرائیلی به مخفیگاه افراد مسلح؛ ۵ فلسطینی کشته شدند

غزه که توسط حماس اداره می شود و تحت محاصره فلج کننده اسرائیل و مصر قرار دارد، با یک بحران شدید انرژی مواجه است. مردم اغلب گاز، گازوئیل و بنزین پخت و پز را برای آماده شدن برای زمستان در خانه ها ذخیره می کنند. آتش سوزی خانه ها قبلاً به دلیل نشت شمع و گاز بوده است.

محمود عباس، رئیس‌جمهور فلسطین با تسلیت به خانواده‌های قربانیان، روز جمعه را عزای عمومی اعلام کرد.

افسران پلیس حماس در 17 نوامبر 2022 صحنه آپارتمان سوخته شده در طبقه سوم یک ساختمان سه طبقه در اردوگاه آوارگان جبالیا در شمال نوار غزه را ایمن می کنند.

افسران پلیس حماس در ۱۷ نوامبر ۲۰۲۲ صحنه آپارتمان سوخته شده در طبقه سوم یک ساختمان سه طبقه در اردوگاه آوارگان جبالیا در شمال نوار غزه را ایمن می کنند.
(AP Photo/عادل حنا)

تور ونسلند، فرستاده صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه، «تسلیت صمیمانه خود را به خانواده‌های داغدار، بستگان و دوستان قربانیان حادثه، دولت و مردم فلسطین ابراز کرد».

حسین آل الشیخ، یکی از مقامات ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین، از اسرائیل خواست گذرگاه مرزی خود با غزه را باز کند تا مجروحانی که نیاز به مراقبت های پزشکی پیشرفته دارند به بیمارستان های فلسطینی در کرانه باختری و اورشلیم منتقل شوند. بعداً تأیید شد که همه افراد خانه مرده اند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

COGAT، نهاد اسرائیلی که گذرگاه اریز با نوار غزه را کنترل می کند، اظهار نظری نکرد.

اما بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل به فلسطینی ها تسلیت گفت و در توییتر نوشت: “ما کمک خود را برای انتقال غیرنظامیان مجروح به بیمارستان ها از طریق COGAT ارائه کرده ایم. دولت اسرائیل آماده ارائه کمک های پزشکی و نجات دهنده به ساکنان غزه است.” “